• In English
 • Арсен Аваков зустрівся зі спостерігачами Світового Конгресу Українців та Національного Демократичного Інституту
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 28 березня 2019 року о 18:20

  Принципова позиція МВС щодо нейтралітету до всіх кандидатів у Президенти України – незалежно від їхньої провладності або опозиційності - незвична для українських реальностей та викликає деяку нервозність у кандидатів. Про це сьогодні, 28 березня, розповів Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков представникам Національного Демократичного Інституту та Світового Конгресу Українців, місія яких на виборах в Україні друга за масштабами після ОБСЄ. Вони долучають 296 короткострокових спостерігачів.

  Міністр внутрішніх справ розповів міжнародним партнерам про те, що натепер неможливо приховати ні одне правопорушення, пов’язане з виборчим процесом, та продемонстрував американським спостерігачам Інформаційно-аналітичну систему «Вибори-2019».

  «У МВС функціонує електронна система моніторингу, куди вносяться абсолютно всі порушення, пов’язані з виборами. У онлайн-доступі кожен громадянин може відстежити їхню реєстрацію та статус розслідування. Також можна слідкувати за динамікою правопорушень у будь-якому населеному пункті України. Така система дозволяє нам бути впевненими, що жодне правопорушення не може залишитися без уваги незалежно від того, що хтось хоче на це вплинути. При цьому жоден поліцейський не має можливості приховати будь-яку справу», – сказав Міністр.

  Також Арсен Аваков розповів, що з початку виборчої кампанії поліція зареєструвала 4294 звернення, пов'язані з виборами. По кожному проводяться перевірки. Загалом відкрито 299 кримінальних проваджень і складено 633 адміністративні протоколи.

  «Тільки за минулу добу, 27 березня, зареєстровано 160 таких звернень громадян. Відкрито 7 кримінальних проваджень. Складено 7 адмінпротоколів. Кожен день закінчується та чи інша перевірка. Деякі кримінальні провадження закриваються тому, що інформація не підтвердилася», - зазначив Міністр внутрішніх справ.

  Міністр наголосив на неухильній реєстрації та розслідуванні поліцією найважливіших кримінальних справ - щодо підкупу голосів виборців.

  Детальніше - на сайті МВС