• In English
 • Арсен Аваков: Єдина система авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС України перша використовуватиме гелікоптери «H-145» останньої модифікації
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 06 березня 2019 року о 09:43

  Відповідну угоду до комерційного контракту стосовно конфігурації вертольотів «H-145» для Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС сьогодні підписали Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і президент французької компанії «Airbus Helicopters» Бруно Івен на міжнародній виставці «Heli-Expo 2019». Наразі вона проходить у Всесвітньому конгрес-центрі Джорджії в місті Атланта, США.

  Найбільшу в світі виставку гелікоптерів «Heli-Еxpo 2019» цьогоріч проводять в американській Атланті. ЇЇ масштаби вражають - 100 тисяч квадратних метрів території, понад 700 компаній-учасників, 60 різноманітних моделей вертольотів з усього світу. Але найбільша експозиція у надійного партнера МВС України - французького Airbus.

  У рамках досягнутих під час виставки домовленостей з компанією Airbus Україна отримає найсучаснішу модель гелікоптера «H-145», яка сьогодні перший раз офіційно презентується світові. Це більш швидкий і економічний вертоліт із вантажопідйомністю - 3800 кг. Він ідеально підходить для правоохоронних і рятувальних операцій - може швидко перевезти пілота та 11 офіцерів на місце події.

  «Єдина система авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС через декілька років буде функціонувати так, як цього заслуговують люди! 21 - «SuperPuma», 10 - «Н-145» і 24 - «Н-125» - це перші моделі, які ми отримаємо найближчим часом. Перші поставлені машини «Н-225» викликали фурор у професійному середовищі. Зараз ми бачимо нові розробки гвинтокрила. Новітня модифікація «Н-145» - для України, і ми дуже пишаємося цим», – наголосив Арсен Аваков, висловивши подяку команді Airbus за результативну співпрацю.

  Міністр внутрішніх справ України розповів, що Єдина система авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС України стане третьою за потужністю в Європі після Франції та Німеччини. Українські рятувальники та поліцейські одні з перших використовуватимуть надсучасні гелікоптери. Головна мета МВС – забезпечити правоохоронців найкращою технікою для виконання їхньої нелегкої роботи.

  «H-125» – єдиний вертоліт в світі, що досяг вершини Евересту, тому наші гори від 2,5 км – не проблема! За його допомогою ми будемо рятувати наших туристів, які нерідко губляться там або потраплять в сніговий полон. Також він буде задіяний для моніторингу прикордонної зони України», – наголосив Арсен Аваков.

  Голова ДСНС України Микола Чечоткін додав, що модернізовані гелікоптери чергуватимуть у практично всіх куточках України та забезпечать виконання всього комплексу завдань, які покладені на Державну службу України з надзвичайних ситуацій.

  «Французькі гелікоптери забезпечать авіаційне покриття по всій Україні, вчасно надаватимуть медичну допомогу постраждалим, здійснюватимуть пошуково-рятувальні операції та моніторинг територій у протипожежних цілях. Вони обладнані двома медичними модулями для ефективної аеромедичної евакуації».

  Окрім цього, для вертольотів в Україні невдовзі буде створено потужний сервісний центр. Це дасть можливість обслуговувати не лише наші борти, а і брати замовлення від наших партнерів з інших країн. Для технічного обслуговування гелікоптерів в Україну прибуде група фахівців із компанії Airbus. Вони упродовж року навчатимуть українських спеціалістів.

  «Цей проект – яскравий символ ефективної співпраці між Європейським Союзом і Україною та беззаперечно величезний стрибок у технічному забезпеченні підрозділів МВС», – розповів Міністр внутрішніх справ.