• In English
 • Арсен Аваков: Оснащення піротехнічних підрозділів ДСНС у воєнний час – важлива місія МВС
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 12 грудня 2017 року о 12:50

  Сьогодні, 12 грудня, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі взяли участь у церемонії передачі сучасної техніки Держслужбі з надзвичайних ситуацій від Уряду Японії. На заході також були присутні представники ДСНС та ООН.

  «Ми перейшли на наступний етап реалізації програми, що реалізується завдяки співпраці з Урядом Японії. Йдеться про дуже важливу її частину – матеріально-технічну підтримку підрозділів з розмінування. Останні роки у нашій країні дуже неспокійні. Через протяжну лінію фронту надходять вибухово-небезпечні предмети, і, на жаль, гранати та міни підриваються у мирних містах щодня. Це реалії країни, у якій йде війна», – наголосив Арсен Аваков.

  Глава МВС зазначив, що у воєнний час передача оперативних піротехнічних машин та георадарів-детекторів є нагальною.

  «Я вдячний Уряду Японії та ООН за допомогу та підтримку на всіх рівнях, від методології підготовки до технічного забезпечення», – додав він.

  Автомобілі та обладнання були закуплені в межах проекту міжнародної технічної допомоги «Посилення діагностичних можливостей лікарень та зміцнення потенціалу з розмінування в Україні» Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) за фінансової підтримки Уряду Японії.

  Транспортні засоби призначені для груп з гуманітарного розмінування і використовуватимуться для транспортування піротехніків до місць та районів виявлення мін, нерозірваних снарядів та вибухонебезпечних пережитків війни. Вони будуть розподілені між територіальними піротехнічними підрозділами ДСНС України у Волинській, Запорізькій, Одеській та Херсонській областях та райони, що постраждали внаслідок конфлікту на Сході України. Це дозволить провести оновлення 9% застарілої техніки та підвищить оперативність виконання завдань.

  Як повідомив перший заступник Голови ДСНС Олег Мельчуцький, з початку 2017 року піротехнічними підрозділами ДСНС здійснено більше 12 тисяч виїздів, під час яких виявлені та знешкоджені більше 77 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежена та розмінована територія загальною площею більше 66 тисяч гектарів.

  «Зважаючи на таку високу інтенсивність залучення до виконання завдань за призначенням, матеріально-технічне переоснащення піротехнічних підрозділів є для нас надзвичайно важливим», – підкреслив Олег Мельчуцький.

  Він повідомив, що отримані георадари-детектори призначені для проведення пошуку вибухонебезпечних предметів з мінімальним вмістом металу та таких, які взагалі не містять метал. До сьогодні аналогічного новітнього обладнання в підрозділах ДСНС не було.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі наголосив, що Уряд Японії буде й надалі підтримувати технічне переоснащення підрозділів ДСНС.

  «Ми сподіваємося, що завдяки цій техніці страждання людей на сході будуть зменшені», – підсумував він.