• In English
 • Арсен Аваков: Ми не повинні допускати політичної корупції, фінансування виборчої кампанії має бути тільки з рахунка виборчого фонду
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 28 січня 2019 року о 13:06

  На сьогодні до ЦВК подано 38 заяв кандидатів у Президенти України, а рахунки виборчих фондів відкрили лише кілька з них. Про це сьогодні, під час засідання розширеної колегії МВС, сказав Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

  «Проведення чесних, прозорих та демократичних виборів – важливе для суспільства. Питання забезпечення безпекової складової, питання забезпечення законності стосується всі, без винятку органів державної влади і всіх органів МВС. МВС спільно з ЦВК та громадянською мережею «ОПОРА» створило систему оперативного реагування на порушення виборчого законодавства. Ви звертаєтесь до нас, коли бачите порушення, ми проводимо перевірку. І якщо є порушення, є відповідна реакція як з боку МВС, так і з боку ЦВК», – сказав Арсен Аваков.

  Окремо він підкреслив неприпустимість фінансування кандидатами виборчої компанії незаконним шляхом: «На сьогодні до ЦВК подано 38 заяв кандидатів в Президенти України. Рахунки виборчих фондів відкрили лише декілька з них. Я наполягаю, що фінансування виборчої кампанії має бути тільки з рахунка виборчого фонду. Тільки з грошей, які «білі» і тільки зрозумілі. Це принципово. Ми не повинні допускати політичної корупції, яка виходить в світ через фінансування виборчого процесу з незрозумілих фондів».

  «Разом з цим на цьому шляху ми вже маємо тривожні та неприпустимі випадки. Так, на цих вихідних у Кропивницькому було здійснено напад на учасника громадського руху «ОПОРА», який разом з поліцією викривав порушення на виборах», – зазначив Арсен Аваков.

  За словами начальника Головного управління поліції в Кіровоградській області Романа Козьякова, за фактом нападу на учасника руху «ОПОРА» було розпочато кримінальне провадження за фактом хуліганства за ст. 296. «Проводяться слідчі дії, встановлюються особи, які можуть бути причетні до нападу. На сьогодні до Кропивницького відділу поліції було 10 звернень про порушення виборчого законодавства, було складено 6 протоколів. Матеріали направляються до суду», – додав Роман Козьяков.

  «Треба взяти на контроль ситуацію з тим, коли, особливо в маленьких містах, родичі або знайомі голосують за осіб, що працюють за кордоном. Якщо ми будемо бачити підпис навпроти прізвища особи, що перебуває за кордоном, та факт виданого бюлетеня – це одразу кримінальна справа. Факт перебування за кордоном можна довести за три хвилини. Державна прикордонна служба надає відомості про реальне місцеперебування виборця, Нацполіція документує його нібито розпис за отримання бюлетеня. Фальсифікатор йде за ґрати», – сказав Міністр внутрішніх справ.

  «Найширше коло обов’язків покладається на Нацполіцію. Поліцейські будуть забезпечувати: проведення зустрічей з керівниками політичних партій та громадських організацій з метою роз’яснення неприпустимості дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі; запобігання поширенню агітаційних матеріалів, які надруковані з порушенням законодавства України; перевірку та вжиття необхідних заходів за всіма зверненнями громадян щодо подій, пов’язаних із проведенням передвиборчої кампанії та виборів. Реагування на факти блокування роботи об’єктів транспортної і критичної інфраструктур та втручання у виборчий процес», – сказав радник Міністра внутрішніх справ Іван Стойко.