• In English
 • АРМА: Арештована лабораторія в Межигір’ї принесла перший дохід державі

  За перший місяць управління арештованим майном лабораторії в Межигір’ї відібраний АРМА управитель вже перерахував до державного бюджету перші надходження у сумі 100 тис. грн.

  В подальшому, за умов ефективної діяльності, сума щомісячних надходжень має суттєво зрости. Крім того, для забезпечення технічної можливості роботи лабораторії та підвищення її функціональної спроможності управитель протягом місяця витратив ще майже 230 тис. грн.

  АРМА оголосило відкритий конкурс для пошуку управителя цим активом у липні поточного року та після визначення переможця і проведення оцінки вартості уклало із ДП «Центральна лабораторія з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції», яке підпорядковується Державній службі України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, договір управління.

  До 2013 року унікальна лабораторія завдяки дорогому сучасному обладнанню була інструментом для моніторингу якості і безпечності всього, що безпосередньо контактувало з тодішнім президентом: харчові продукти, косметика, одяг, корми для тварин на території Межигір’я і, навіть, пальне для всіх транспортних засобів, якими користувався колишній глава держави.

  Після тривалого простою лабораторія почала працювати на державу в одній із найбільш важливих сфер охорони здоров’я, котра відповідає за якість лікарських засобів на фармацевтичному ринку країни.

  Наразі в Україні діють лише близько 10 подібних лабораторій, а порівнювані можливості за спектром надаваних послуг мають тільки 5 об’єктів, серед яких центральна лабораторія в Межигір’ї є найбільш потужною та відіграє провідну роль.

  «Завдяки підтримці і координації Кабінету Міністрів України проблема активів Межигір’я починає успішно вирішуватися. Концепція втілення різних підходів до розпорядження окремими об’єктами на території комплексу є правильною та починає давати результат. Колишня резиденція незабаром набуде статусу парка-пам’ятки загальнодержавного значення, водночас деякі об’єкти, на кшталт лабораторії, використовуються за своїм безпосереднім функціональним призначенням та з користю для держави. Після успішної передачі лабораторії управителю на черзі також кінологічний центр та вертолітний майданчик у Межигір’ї, використання яких може зацікавити, наприклад, органи правопорядку», – зазначив керівник АРМА Дмитро Жоравович.