• In English
 • Архівні документи Верховної Ради України відтепер доступні онлайн
  Державна архівна служба України, опубліковано 10 червня 2022 року о 13:49

  Державна архівна служба України, колектив Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України завершили роботи із завантаження до онлайн-ресурсу копії документів з фонду Верховної Ради України періоду утвердження української незалежності. Це 206 620 сканкопій аркушів документів з 1015 справ за 1990–1996 роки. Серед них закони, укази, постанови Верховної Ради України та їх проекти, а також документи з підготовки та видання: протоколи та стенограми засідань. Роботи із публікування документів вищого законодавчого органу України будуть тривати і надалі.
  Оцифрування документів забезпечено спільними зусиллями працівників ЦДАВО України та Державного центру збереження документів Національного архівного фонду України.
  Зазначена подія приурочена ЦДАВО України до Міжнародного дня архівів.
  Документи доступні за посиланням: https://e-resource.tsdavo.gov.ua/inventories/8

  Довідково

  Інформаційний ресурс створено у рамках реалізації проекту зі створення електронних ресурсів онлайн доступу до фондів державних архівів України на платформі ARCHIUM, який вперше було презентовано 30 червня 2020 року в ЦДАГО України. 11 травня 2022 року в Укрінформі відбулася презентація Міжархівного пошукового порталу, створеного на цій платформі, який дає можливість доступу через єдине вікно до цифрових ресурсів архівів в режимі 24/7. Робота в цьому напрямку продовжуватиметься, у перспективі до неї мають приєднатися всі державні архіви України.