• In English
 • Антикорупційний суд має стати головним елементом довіри суспільства при вирішенні спірних питань, – Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 15 травня 2018 року о 20:24

  Реформа судової системи відіграє одну з важливих ролей в процесі викорінення корупції на всіх гілках державної влади та в громадянському суспільстві, вважає Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.

  "Я особисто та Уряд на чолі з Прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом в цілому не задоволені тим рівнем запобігання корупції, який в нас сьогодні існує. Ідеальна ситуація буде тоді, коли людина не буде обирати, дати 200, 300 чи 1000 гривень, щоб зменшити чергу, якісніше отримати послугу, а такі явища є", - сказав він у ході заходу з питань подолання корупції та антикорупційних комунікацій, що проходив в Будинку Уряду 15 травня.

  За словами Міністра, тут важливу роль відіграє питання ефективності саме судової системи.

  оли ми йдемо до суду як в останню інстанцію, ми віримо в те, що він має прийняти правильне рішення, і так має бути! Головне, щоб громадяни розуміли, що держава, Уряд, влада - на боці суспільства і зацікавлені в тому, щоб знизити рівень корупції", - констатував Олександр Саєнко.

  В цьому питанні, за його словами, важлива не тільки робота безпосередньо правоохоронних органів, але й інституційний блок реформ, які впроваджує Уряд. 

  Міністр назвав прикладом таких реформ впровадження прозорої системи державних закупівель, яка вже знизила рівень корупції, проведення реформи приватизаціїзаміну менеджменту на місцях, впровадження нових незалежних наглядових рад

  "Не слід забувати й про питання роботи Державної фіскальної служби. Наприклад, 2-3 роки тому відшкодування ПДВ мало багато проблем: якісь реєстри, потрібно було з кимось домовлятися. Зараз 97% коштів по ПДВ повертаються упродовж місяця, жодної скарги сьогодні немає. Також це питання дерегуляції і електронного урядування, коли багато актів скасовується, а також сьогодні більш ніж 60 послуг можна отримати в електронному вигляді, не йдучи до чиновника, не стоячи в чергах", - повідомив Олександр Саєнко.

  Резюмуючи сказане, він підкреслив, що паралельно з відбудовою судової системи, правильної мережі роботи правоохоронних органів важливо й говорити з суспільством про ці речі.