Андрій Сибіга провів телефонні переговори із Віце-прем'єр-міністром, міністром закордонних справ Угорщини Анітою Орбан

Міністерство закордонних справ України, опубліковано 18 травня 2026 року о 09:27

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів телефонні переговори із Віце-прем'єр-міністром, міністром закордонних справ Угорщини Анітою Орбан: 

"Упродовж вихідних я провів конструктивну та змістовну телефонну розмову із Віце-прем'єр-міністром, міністром закордонних справ Угорщини Анітою Орбан. Я подякував колезі за принципову та оперативну реакцію угорського Уряду на останні російські удари по Україні. Я підтвердив, що Україна готова без зволікань відкрити нову, взаємовигідну сторінку українсько-угорських відносин. Ми готові працювати з новим Урядом Угорщини над усіма питаннями нашого двостороннього порядку денного, зокрема й щодо національних меншин, з метою відновлення довіри та добросусідських відносин між нашими державами. 

Ми домовилися вже цього тижня провести черговий раунд українсько-угорських експертних консультацій для пошуку практичних і дієвих рішень щодо угорської меншини в Закарпатській області, які будуть корисними для обох держав і наших двосторонніх відносин. Наша мета — забезпечити відповідність європейським стандартам і практикам.

Ми також обговорили ширший регіональний, європейський та міжнародний порядок денний. Окремо я порушив питання просування України на шляху до членства в ЄС та підтвердив нашу готовність до якнайшвидшого відкриття переговорних кластерів".