• In English
  • Андрій Сибіга назвав чотири кроки для досягнення “миру через силу”
    Міністерство закордонних справ України, опубліковано 28 листопада 2024 року о 15:17

    У четвер, 28 листопада, Міністр закордонних справ Андрій Сибіга взяв участь у панельній дискусії зі студентами та викладачами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, присвяченій 80-й річниці його заснування.

    Міністр привітав студентів та викладацький склад ІМВ зі святом та підкреслив, що Інститут міжнародних відносин та його випускники завжди були й залишаються основою української дипломатії.

    “Ми підрахували, що з цих стін вийшло сім міністрів закордонних справ. Вони заклали фундамент української дипломатичної школи. За сьогоднішніми даними, близько 15% працівників центрального апарату Міністерства – також випускники ІМВ. Тож я вважаю себе частково вашим колегою і певною мірою випускником цього інституту”, – зауважив глава МЗС.

    Під час панельної дискусії Андрій Сибіга підкреслив, що Україна нині знаходиться в епіцентрі глобальних геополітичних процесів, які визначатимуть майбутній світовий порядок. Він зазначив, що усвідомлення цього факту приходить до все більшої кількості країн світу.

    Глава МЗС наголосив, що Україна платить найвищу ціну за розв’язану росією війну. За його словами, понад 1000 днів російської повномасштабної агресії є свідченням недієвості сучасної міжнародної системи та запізнілості критично важливих рішень.

    Він також зауважив, що зволікання з ухваленням необхідних рішень та неспроможність існуючих міжнародно-правових механізмів зупинити агресора, примусити його до миру та притягнути до відповідальності підривають віру в здатність міжнародного права забезпечувати справедливість і безпеку.

    У цьому контексті Андрій Сибіга закликав союзників переосмислити колективну стратегію оборони та перейти від політики реактивності та запізнілості до політики швидких рішучих кроків, спрямованих на досягнення миру через силу.

    “Концепція досягнення “миру через силу” включає чіткі ключові елементи. По-перше, це безкомпромісне дотримання територіальної цілісності та суверенітету України. По-друге, суворе дотримання принципу «нічого про Україну без України». По-третє, запрошення України до вступу в НАТО. По-четверте, повне зняття обмежень на постачання Україні озброєння, а також на використання цього озброєння по території агресора, а саме проти військових цілей на території росії”, – наголосив Міністр.

    Глава МЗС підкреслив важливість довгострокових рішень союзників, які дозволяють Україні здійснювати стратегічне планування, враховуючи ситуацію на полі бою та показники українського бюджету.

    Міністр також наголосив, що українська дипломатія щодня працює над забезпеченням стійкості української держави в усіх її вимірах.

    “Сьогодні кожен український дипломат за кордоном, від аташе до посла, знає напам'ять усі калібри зброї, яка є в тій чи іншій країні, а часом навіть краще за країну перебування обізнаний щодо кількості та типів озброєнь”, – зазначив він.

    Андрій Сибіга нагадав про спеціальний кадровий конкурс МЗС для молоді та закликав студентів і майбутніх випускників ІМВ брати в ньому участь, втілювати свої найбільш амбітні плани та стати частиною історії перемог і успіхів української дипломатії.