• In English
 • Актуальні питання реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства представлені на Форумі розвитку громадянського суспільства
  опубліковано 07 грудня 2023 року о 11:56

  5 грудня 2023 року в межах 12-го Форуму розвитку громадянського суспільства “Що дасть нам силу” Секретаріат Кабінету Міністрів України організував зустріч “Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні: актуальні питання реалізації”.

  Учасники зустрічі мали змогу дізнатися більше про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 рокиплан заходів з її реалізації, а також яким чином долучитися до співпраці з виконання цих документів. 

  Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема підкреслив, що свого часу підготовка Національної стратегії стала хорошим зразком співпраці представників уряду та громадського сектору. Над цим документом працювали громадські експерти в робочій групі, значно ширше коло представників громадськості входило до громадсько-урядової платформи, а також проводилися світові кафе, різноманітні зустрічі, наради. Тому дуже важливо, щоб і впровадження Стратегії було спільною справою. 

  Саме такий підхід закладений у першому плані заходів з реалізації Стратегії – кожне завдання передбачає можливість партнерства із заінтересованими представниками громадського сектору. 

  Під час зустрічі представники органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства представили більш детальну інформацію про реалізацію низки завдань Стратегії.

  Так, Василь Луцик, Голова Нацсоцслужби, Олеся Кравченко, директор Департаменту молодіжної політики Мінмолодьспорту, Олена Вузька,  заступниця голови ГО “Українська Волонтерська Служба” розповіли про співпрацю з молоддю та сприяння розвитку волонтерської діяльності. Зокрема учасники зустрічі дізналися більше про роботу Українського молодіжного фонду, що надаватиме гранти для реалізації різних молодіжних ініціатив, та Національної волонтерської платформи, розробку Державної програми розвитку волонтерської діяльності в Україні, а також розроблений посібник з рекомендаціями та успішними практиками волонтерської діяльності.

  Олександр Макобрій, заступник директора департаменту МКІП та Анна Ісічко, заступниця директора ГО “Центр демократії і верховенства права” поділилися інформацією про запровадження Тижня громадянського суспільства  та популяризацію міжсекторальної співпраці: органи державної влади / органи місцевого самоврядування – інститути громадянського суспільства – бізнес, зокрема через конкурс кращих практик у цій сфері.

  Святослав Білан, начальник відділу Департаменту комунікації МВС та Людмила Янкіна, керівниця напрямку із захисту представників громадянського суспільства  ГО “Центр прав людини ZMINA” представили започатковану в межах реалізації Стратегії ініціативу – створення комунікаційного майданчика з метою обміну інформацією та обговорення проблемних питань забезпечення безпеки діяльності представників інститутів громадянського суспільства.

  Заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів Наталія Окша закликала представників інститутів громадянського суспільства активно долучатися до реалізації плану заходів з виконання Стратегії, відзначивши, що додаткову інформацію можна отримати на Урядовому порталі у розділі “Громадянське суспільство і влада”.