• In English
 • 9 квітня: Ситуація у соціальній сфері станом на 20:00
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 09 квітня 2022 року о 20:52

  Головне:

  - Понад 1 600 внутрішньо переміщених медиків працевлаштувалися в інші заклади охорони здоров’я. Внаслідок військової агресії росії проти України багато медиків вимушені покинути свої заклади охорони здоров’я через їхнє пошкодження чи повну руйнацію та працевлаштуватися в інших регіонах. На сьогодні в областях нараховують 1658 медичних працівників, які були змушені змінити місце перебування та працевлаштувалися в інших регіонах країни. Серед них:

  • 1023 – лікарі;
  • 429 – фахівці (медичні сестри, акушерки, фельдшери, асистенти фармацевтів);
  • 206 – технічні працівники.

  Найбільше працевлаштованих лікарів, які переїхали з інших місцевостей, є зараз у Львівській області – 250 осіб, на Полтавщині – 74 особи, а також на Волині – 70 осіб. Відповідно до наказу МОЗ України № 414 про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України, на сьогодні 274 медичних працівники табелюються за основним місцем роботи, але фактично виконують професійні обов’язки поза ним. 80 медичних працівників зараховані на основне місце роботи, інші - працюють за сумісництвом.

  - Понад 9 млрд грн виплатила Національна служба здоров’я України (НСЗУ) медзакладам у квітні, щоби лікарні мали можливість продовжувати надавати медичну допомогу пацієнтам. Належне функціонування медичних закладів є запорукою збереження здоров'я та життя українців, особливо зараз. Для забезпечення безперебійності фінансування під час воєнного стану, медзаклади щомісяця отримують фіксовану суму коштів, незважаючи на фактично внесені записи в електронну систему охорони здоров’я. 

  • За надання спеціалізованої, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років та за медичні послуги під час вагітності і пологів виплатили понад 6,07 млрд грн.
  • За надання екстреної медичної допомоги – понад 946,76 млн грн.
  • За надання первинної медичної допомоги – понад 2,06 млрд грн.

  НСЗУ продовжує працювати в умовах воєнного стану та оплачувати роботу усіх законтрактованих медичних закладів у всіх регіонах країни.

  Нагадуємо, лікарні, які не можуть власним коштом виплати базову заробітну плату медикам на рівні не нижче 13,5 тис. грн для медичних сестер та не менше 20 тис. грн для лікарів, отримають додаткове фінансування від держави.

  - Переселенці, які звернуться за допомогою на проживання до 30 квітня, отримають її, починаючи з березня Марина Лазебна. Міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, відповідно до якого допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, які звернулися за її наданням до 30 квітня 2022 року, надається починаючи з березня 2022 року. «Через широкомасштабну агресію Росії проти України мільйони людей зараз вимушено покинули свої домівки та перемістились в інші регіони України. Не дивлячись на те, що ми розширили можливості для того, щоб стати на облік як внутрішньо переміщена особа ані технічних, ані людських ресурсів в громадах не вистачає на те, щоб швидко зареєструвати всіх переміщених. Ми бачимо, що в багатьох місцях формуються черги на декілька тижнів. Працівники органів соціального захисту населення, територіальних громад та ЦНАПів роблять титанічну роботу. З моменту введення воєнного стану на сьогодні вони вже зареєстрували в офлайн режимі, через особисті звернення близько 900 тисяч внутрішньо переміщених осіб. На жаль, поки не запрацювала онлайн реєстрація внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернення за допомогою на проживання через Портал Дія. Це пов’язано із тим, що інтегрувати в єдину систему різні інформаційні ресурси для того, щоб ідентифікувати людину та підтвердити факт її внутрішнього переміщення, достатньо складно. Зокрема, у випадках, коли людина була зареєстрована в одному місті, а фактично жила, працювала або навчалась в іншому місті. Крім цього, значна частина переселенців мають паперові паспорти, що також створює складнощі для забезпечення повністю автоматизованої інформаційної взаємодії. Не зважаючи на складнощі, робота з автоматизації продовжується в цілодобовому режимі і ми очікуємо запуску відповідних можливостей в Дії вже найближчим часом. Але люди, які потребують допомоги, мають її отримати, не дивлячись на технічні складнощі. Тому Мінсоцполітики запропонувало, а Уряд ухвалив рішення, яким внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Відповідно до цих змін термін звернення за отриманням допомоги на проживання з березня 2022 року продовжено. Якщо раніше було передбачено, що з березня допомогу на проживання отримають переселенці, які звернулись за її отриманням до 14 квітня, то тепер цей строк подовжено до 30 квітня 2022 року включно», - прокоментувала Марина Лазебна. Міністр повідомила, що станом на сьогодні найбільша кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб у наступних областях: • Вінницькій - 55 тисяч, • Львівській - 50,5 тисяч, • Хмельницькій - 47,4 тисяч, • Полтавській - 46,1 тисяч, • Закарпатській - 44 тисячі, • Черкаській - 42 тисячі.

  - Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, відповідно до якого кошти з гуманітарного рахунку, відкритого НБУ Мінсоцполітики дозволили використовувати також і для надання грошової допомоги постраждалим від воєнних дій. «Ми маємо механізми підтримки внутрішньо переміщених осіб. Але також для нас дуже важливо було надати механізми швидкої фінансової допомоги людям на деокупованих територіях, які пережили страшні часи окупації. Якісь потреби ми закриваємо гуманітарною допомогою, але якісь, індивідуальні – неможливо забезпечити таким чином. На територіях, де велись активні бойові дії, не працювали банки, пошта, органи соціального захисту. Люди, навіть отримуючи соціальні виплати або пенсію на картку, просто не мали можливості користуватись ними. І зараз, до відновлення інфраструктури, в тому числі, до відновлення роботи фінансової інфраструктури потребують коштів. Тому Мінреінтеграції разом з Мінсоцполітики напрацьовують системне рішення про надання грошових виплат людям, які залишались у містах, де відбувались активні бойові дії, і які зараз звільнені. При цьому, опрацьовуються як швидкі механізми, певна «невідкладна фінансова допомога», для якої і потрібно було надати можливість використанні коштів з гуманітарного рахунку в НБУ, так і система виплат, яка фінансуватиметься з Державного бюджету», - прокоментувала Марина Лазебна.

  - Мінcоцполітики продовжує співпрацювати з Німеччиною для забезпечення захисту прав вимушено переселених осіб, особливо дітей з вразливих категорій. 7 квітня 2022 року Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, провела чергову зустріч з Маргіт Готтштайн, Державним Секретарем Федерального Міністерства Німеччини у справах сім’ї, осіб похилого віку, жінок та молоді. На зустрічі Марина Лазебна подякувала за послідовну підтримку України Німеччиною на політичному та гуманітарному напрямах. Вона повідомила про наслідки російської агресії для мирних громадян України, про масштаби гуманітарної катастрофи та першочергові потреби людей, постраждалих від війни. Сторони обговорили співпрацю України та Німеччини у наступних напрямах:

  • захист прав та забезпечення потреб евакуйованих до Німеччини дітей разом з супроводжуючими особами, зокрема, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та інших дітей з вразливих категорій.
  • направлення до Німеччини моніторингової місії України для здійснення оперативного нагляду за реєстрацією, перебуванням та переміщенням евакуйованих до ФРН українських дітей з вразливих категорій, недопущенням усиновлення українських дітей без згоди України та застосування національного законодавства про усиновлення Особливу увагу сторони приділили недопущенню роз’єднання сімей та дітей з дитячих будинків сімейного типу та гарантіям того, що діти повернуться в Україну після стабілізації ситуації, а до того часу не будуть переміщуватись до інших країн через територію Німеччини транзитом без згоди України. Досягнуті домовленості вже найближчим часом будуть зафіксовані у Меморандумі про співпрацю щодо захисту прав переміщених з України дітей, що дозволить Міністерству соціальної політики України та Федеральному Міністерству Німеччини у справах сім’ї, осіб похилого віку, жінок та молоді оперативно реагувати на нагальні питання щодо захисту прав та забезпечення потреб українських дітей з вразливих категорій, які тимчасового переміщені на територію ФРН.

  - Освітня платформа «Вчитись просто» розпочне свою діяльність 11 квітня 2022 року, нею зможуть скористатися насамперед ті учні, які не можуть долучитися до онлайн-навчання у своїх закладах освіти. Дистанційна школа «Вчитись просто» є спільною ініціативою департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації, Центру інноваційних освітніх технологій Львівської політехніки та Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Львівської політехніки. Реєстрація учнів відкрита за посиланням.

  - Підопічні геріатричних, психоневрологічних інтернатів та закладів для людей з інвалідністю на півночі Київської області отримали продуктові набори завдяки співпраці Мінсоцполітики та благодійного фонду «Оберіг-26». Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що Мінсоцполітики разом з Бердичівським благодійним фондом «Оберіг-26» БО «Оберіг-26» забезпечили доставку продуктів харчування в заклади соціального захисту, які більше місяця були в окупації на Півночі Київської області. Зокрема продукти харчування отримали: • Сукачівський психоневрологічний будинок-інтернат, • Горностайпільський будинок-інтернат для людей похилого віку та людей з інвалідністю, • Прибірський геріатричний інтернат поблизу міста Іванків. Зруйнованими мостами, польовими та лісовими дорогами волонтери Благодійного фонду «Оберіг-26» доїхали в найвіддаленіші куточки Київщині та передали більше 5 тон продуктових наборів закладам соціального захисту та місцевим мешканцям. Від початку повномасштабної агресії Росії завдяки співпраці Мінсоцполітики та Бердичівського благодійного фонду «Оберіг-26» люди у найбільш постраждалих населених пунктах отримали гуманітарну допомогу загальним обсягом понад 150 тон. Мінсоцполітики постійно розширює мережу партнерів по залученню, обробці та доставці гуманітарної допомоги постраждалим від воєнних дій. Це зарубіжні і українські благодійні фонди, громадські організації, бізнес і громадяни. «Я безмежно вдячна всім, хто розуміє, що об’єднавши можливості держави, бізнесу, громадського сектору та окремих людей, підсилюючи один одного, ми можемо більше, ніж кожен поодинці», - зазначила Марина Лазебна.

  - Уряд в співпраці з партнерами запустив веб-сайт safewomen.com.ua – швидкий та зручний спосіб швидко отримати корисну інформацію, яка може захистити українських жінок і дітей від торгівців людьми. Інформація з safewomen.com.ua може бути корисна як українкам, які залишились в Україні, так і тим, які знаходяться за кордоном. На веб-сайті ви можете отримати таку корисну інформацію як: правила безпеки як захиститись від торгівців людьми (безпека ваших документів, правила пересування, спілкування, безпека фінансів і працевлаштування); небезпечні сигнали, які свідчать, що ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми (у вас забрали паспорт та документи, позбавили засобів зв’язку, відмовляють у наданні медичної допомоги, обмежують вашу свободу пересування, відпочинок і харчування, утримують у замкнутому приміщенні, пропонують нереалістичні умови праці та фантастичну зарплату, до вас застосовують фізичне або сексуальне насильство, тиск, маніпуляції тощо); поради що робити та куди звертатися, якщо ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми або є свідком такої ситуації після перетину державного кордону (відсутність документів, що посвідчують вашу особу, не є перешкодою для звернення до місцевих екстрених служб, неурядових організацій або посольств України в країні, де ви зараз перебуваєте). Також на safewomen.com.ua є контактні дані, за якими можна звернутись до офіційних структур або спеціалізованих і перевірених громадських організацій з 28 країн, включаючи Україну. На сайті розміщена інформація про Національну гарячу лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії насильству за ознакою статі (1547) та гарячу лінію екстреної допомоги в усіх країнах ЄС (112). Веб-сайт safewomen.com.ua розроблено за ініціативи Урядової Уповноваженої з гендерної політики та Міністерства соціальної політики України, за підтримки проекту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що фінансується Урядом Канади та впроваджується Alinea International».

  9 квітня: Ситуація у соціальній сфері станом на 20:00