• In English
 • 8 спортивним комплексам надано статус баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки, - рішення Уряду
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 03 березня 2021 року о 14:40

  Сьогодні Уряд підтримав проект постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до переліку закладів фізичної культури і спорту, яким надається статус бази олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки». Про це повідомив Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт.

  «Ми повинні ефективно використовувати тренерський потенціал і ресурсні можливості державних підприємств для проведення всеукраїнських і міжнародних змагань та навчально-тренувальних зборів наших збірних. Якщо комплекс не використовується на всю потужність, то його  треба позбавляти статусу олімпійської, паралімпійської чи дефлімпійської підготовки, або навпаки, якщо ми бачимо великі результати - то треба надавати такий статус», - зазначив Міністр.

  Відтак надано зазначений статус наступним:

  1. Комплекс спортивних споруд ГО «Вінницька обласна організація ФСТ «Динамо» України». Тут розвиваються стрільба кульова, веслування на байдарках/каное;

  2. Спортивний комплекс «Плавальний басейн МіКомп», м. Кам’янське. Розвивається водне поло, плавання, плавання синхронне, плавання - спорт осіб з інвалідністю;

  3. Палац спорту «Юність», м. Запоріжжя. Розвивається баскетбол, боротьба греко-римська, волейбол, гандбол, гімнастика художня, дзюдо;

  4. Львівська веслувальна база КЗ «Добротвір». Розвивається веслування на байдарках/каное;

  5. КП «Обласний спортивний комплекс «Металіст», що підпорядковується Харьківській обласній раді. Розвивається футбол;

  6. НТК ФФУ ім. В. Баннікова, м. Київ. Також розвивається футбол;

  7. Кінно-спортивна база «Динамо», м. Київ. Розвивається кінний спорт, сучасне п’ятиборство;

  8. Гірськолижний спортивний комплекс «Красія», Закарпатська область. Розвивається гірськолижний спорт - спорт осіб з інвалідністю.

  Також актом передбачено виключення 6-ти закладів фізичної культури і спорту, що не використовувались за останні роки для проведення всеукраїнських та міжнародних спортивних змагань та навчально-тренувальних зборів національних збірних команд України:

  1. Спортивно-стрілецький комплекс «Сапсан», м. Бровари, Київська область;

  2. Гірськолижний спортивний комплекс «Протасів яр»;

  3. Школа плавання і здоров’я;

  4. Спортивний комплекс ВАТ «Мотор-Січ», м. Запоріжжя;

  5. Державне підприємство «Об’єднання спортивно-господарських споруд», м. Київ;

  6. Державне підприємство «Палац спорту» (реорганізовано, приєднано до «Атлет»).

  Додатково зазначається, що в подальшому Мінмолодьспорт планує розробити критерії відбору, відповідно до яких буде розглядатися питання включення або виключення баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки.