• In English
 • 64 приватних спеціалізованих медзаклади та ФОП підписали договір з НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 24 квітня 2020 року о 10:39

  З 1 квітня пацієнт вільно обирає лікарню та лікаря не лише на первинці, а і для спеціалізованої допомоги. Місце реєстрації жодним чином не впливає на те, де українці лікуватимуться, проходитимуть обстеження чи отримуватимуть консультації. НСЗУ заплатить тому медичному закладу, якого обере пацієнт.

  61 приватний медзаклад та 3 лікарі-ФОП підписали договір з НСЗУ на надання спеціалізованої медичної допомоги. Найбільша кількість приватних медцентрів, які мають контракт з Національною службою здоров’я, в Дніпропетровській та Донецькій областях - по 8. По 4 - в Запорізькій, Кіровоградській, Сумській областях та м. Київ.

  “Національна служба здоров’я має репутацію надійного фінансового партнера. Це підтверджено досвідом співпраці з центрами первинної ланки та аптечними закладами. У 2020 році договір з НСЗУ уклали 184 приватні заклади первинки і 300 лікарів-ФОП та вже отримали понад 80 млн грн за надання первинної допомоги пацієнтам. 91% аптек, які мають контракт з НСЗУ, - це приватні заклади та ФОП. За відпуск “Доступних ліків” за електронними рецептами в 2020 році ми сплатили приватному аптечному бізнесу та аптекам-ФОП 233,4 млн грн. Намір приватних компаній та ФОП співпрацювати з державою - великий плюс для пацієнта. Адже він обирає аптеку, яка має найближче розташування або найкраще обслуговування. Лікаря, якому довіряє. Медичний заклад з якісними послугами та дбайливим ставленням до відвідувачів. Система охорони здоров’я, хоч і поступово, але змінюється. І змінюється в інтересах пацієнта”, - зазначила очільниця НСЗУ Оксана Мовчан.

  Приватні медцентри та ФОП надаватимуть українцям такі послуги як амбулаторна (37 закладів) та стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій (3 клініки), хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарі (5 клінік), медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням нервової системи (4 центри), а також й пріоритетні послуги. Мова йде про ранню діагностику онкозахворювань. Так, езофагогастродуоденоскопію пацієнти зможуть зробити безоплатно в 26 приватних медичних закладах, колоноскопію - в 23, гістероскопію - в 14, мамографію - в 12.

  Пройти необхідні обстеження чи лікування безоплатно в будь-якому медичному закладі, будь-якої форми власності, який має контракт з НСЗУ, пацієнт може за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря. Направлення не потрібне до гінеколога, в тому числі дитячого та підліткового віку, психіатра, в тому числі підліткового, стоматолога (безоплатно - ургентна стоматологія усім та планова - дітям), нарколога, до педіатра спеціалізованого або високоспеціалізованого рівня медичної допомоги, а також до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом. Також без направлення і декларації надається екстрена медична допомога.