• In English
  • 6 березня: Ситуація в соціальній сфері станом на 13:00
    Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 березня 2022 року о 15:23

    • В містах та районах, де через бойові дії органи влади не могли працювати, люди отримають соціальні допомоги в попередніх розмірах, а підвищення – у наступних періодах за весь термін, починаючи з 1 березня. За ініціативою Міністерства соціальної політики Уряд ухвалив рішення про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році. Відповідним рішенням визначено, що з березня поточного року збільшуються розміри виплат для окремих категорій населення. Зокрема, мінімальний розмір виплати одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю та одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, встановлено у сумі 2 100 гривень. Також збільшено з 1 700 до 2 100 гривень розмір щомісячної допомоги на дітей до 6-річного віку, які виховуються у багатодітних сім’ях. У більшості регіонів органи соціального захисту населення здійснили нарахування і виплату за березень 2022 року відповідних допомог у збільшеному розмірі. При цьому, через проведення активних бойових дій в окремих містах і районах органи соціального захисту фізично не мали змоги працювати та провести перерахунки. В цих містах та районах виплата допомог у березні може проводитися у попередньо визначених розмірах. У наступних періодах всім, хто не отримав підвищення з 1 березня, органи соціального захисту населення здійснять відповідні донарахування. Отже, звертаємо увагу, що люди отримають соціальні допомоги в повному обсязі з урахуванням їх підвищення, починаючи з 1 березня поточного року.
    • Підвищенні страхові виплати отримають близько 200 тисяч потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, яке передбачає збільшення з 1 березня страхових виплат потерпілим, які втратили працездатність через нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання, та особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого. «В результаті цього рішення підвищення страхових виплат отримають майже 200 тисяч людей. Коефіцієнт перерахунку, як і по пенсіям, складає 1,14, тобто зростання на 14%. Середній розмір щомісячної страхової виплати в результаті підвищення збільшиться на 647 гривень», - повідомила Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України. Кошти для проведення такого підвищення передбачені у бюджеті Фонду соціального страхування України на 2022 рік.
    • Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, яке дозволяє родинам під час воєнного стану використовувати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» на будь-які необхідні товари. «Війна не спиняє життя. Просто зараз в українських родинах народжуються діти, а це значить – нація живе! Ми розуміємо, що зараз родинам кошти можуть знадобитись на їжу, ліки, пальне для того, щоб переміститись в безпечне місце. І це – питання життя та здоров’я новонародженої дитини. Тому ми зняли обмеження на використання коштів грошової компенсації «пакунку малюка» на весь період воєнного стану плюс один місяць після його завершення. При цьому, не застосовується вимога використати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» протягом 12 місяців. Якщо раніше банки повертали до бюджету невикористаний родинами залишок через 12 місяців після перерахування коштів на картку, то зараз кошти залишаються у родин, і вони можуть їх використовувати протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження. Ми також розуміємо, що родинам може бути складно відкрити новий поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, щоб отримати на нього кошти компенсації. Тому ми дозволили перераховувати її на будь-який рахунок родини, який вже відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», - прокоментувала Марина Лазебна. Міністр поінформувала, що окрім вищезазначеного ухвалене Урядом рішення допоможе родинам під час воєнного стану отримати грошову компенсацію «пакунку малюка» за спрощеним порядком, який враховує можливі непередбачувані обставини пологів та тимчасове переміщення родин.
    • Для убезпечення всіх учасників освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану МОН рекомендувало в усіх закладах освіти оголосити канікули щонайменше на два тижні. У подальшому освітній процес буде залежати від безпекової ситуації в країні. У зв'язку з цим у вчителів, науково-педагогічних працівників та інших працівників, а також керівників закладів освіти виникають питання щодо врегулювання процесу оплати праці. Під час оголошених канікул оплата праці працівників закладів освіти має здійснюватися відповідно до норм чинного законодавства. У випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата здійснюється в порядку і розмірах, визначених Кодексом законів про працю. Крім того, МОН та Профспілка, відповідно до Галузевої угоди, рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити:

    оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних та тих, які працюють за сумісництвом, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати;

    оплату праці освітян, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови, карантин тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства;

    збереження заробітної плати на період оголошеного карантину і здійснення освітнього процесу у дистанційному режимі, оплати праці за фактично виконаний ними обсяг навчального навантаження.

    Категорично заборонено примушувати педагогічних та інших працівників до написання заяв про відпустку без збереження заробітної плати!

    • Міністерство охорони здоров'я України публікує інформацію, в яких аптеках можна знайти інсулін. МОЗ разом із Держлікслужбою сформувало та оновлює список аптек, де можна отримати інсулін https://bit.ly/apteky_insul. Список оновлюється та поповнюється, але перед тим, як іти до аптеки, радимо зателефонувати до аптеки та уточнити наявність ліків. Аптеки з інсуліном можна знайти за допомогою сервісу Tabletki.ua https://tabletki.ua/. На головній сторінці сайту міститься посилання на перелік інсулінів та мапу із закладами, де можна отримати препарат. Також сервіс планує додати фільтри за типами інсуліну. У разі необхідності можна звертатися на гарячу лінію МОЗ на номер 0 800 60 20 19. Оператор прийме заявку і опрацьовує її. Інсулін знайдуть або в аптеці, або за можливості доставлять волонтерами.