• In English
 • 6 акціонерних товариств перераховують до бюджету 50% дивідендів у лютому - рішення Уряду як акціонера та органу управління
  Міністерство економіки України, опубліковано 27 лютого 2024 року о 19:48

  Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.

  Відповідне розпорядження щодо тих товариств, де Кабінет Міністрів є органом управління, Уряд затвердив 27 лютого.

  “Уряд, як акціонер, ухвалив рішення спрямувати у держбюджет частину дивідендів компаній, для яких він є органом управління. Це обумовлено необхідністю поповнення державного бюджету в умовах повномасштабної війни для фінансування видатків держави»,- зазначив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

  Рішення стосується таких компаній: АТ “НАК “Нафтогаз України”, АТ “Українська залізниця”, АТ “Укроборонпром”, а також – ПрАт “Укргідроенерго”, АТ “Українські енергетичні машини”, ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС”, АТ “Українська оборонна промисловість”.

  Згідно з даними Міністерства фінансів, це дозволить забезпечити надходження до державного бюджету у лютому на 3 млрд грн.