• In English
 • 45 постраждалих українців евакуйовано на лікування та реабілітацію до спеціалізованих клінік Європи
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 24 листопада 2023 року о 14:07

  Міністерство охорони здоровʼя України у співпраці з Єврокомісією та іншими міжнародними партнерами евакуюють постраждалих українців до спеціалізованих клінік Європи на лікування та реабілітацію. Така співпраця триває ще від початку війни та відбувається щотижня.

  Загалом від початку війни у рамках співпраці МОЗ та Єврокомісії за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом із різних міст України до закордонних клінік 4060 українців.

  Так, цього тижня було евакуйовано 24 пацієнти до Австрії, Німеччини, Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Іспанії. У групі евакуйованих – пацієнти з травмуваннями, зокрема з Івано-Франківська та Запоріжжя. Також у групі є травмована жінка, яка постраждала разом із сімʼєю внаслідок атаки ракетою. Її дитина також травмована, чоловік, на жаль, загинув. Крім того, у групі є онкопацієнти з Києва, Кропивницького, Харкова.

  Ще 21 пацієнта евакуйовано цього тижня на лікування та реабілітацію до Латвії за урядовою програмою країни.

  Евакуації підлягають дорослі та діти із важкими пораненнями, опіками та захворюваннями, які потребують спеціалізованої та невідкладної медичної допомоги. Ознайомитися з умовами та особливостями медичної евакуації можна за посиланням.

  Алгоритм медевакуації такий: міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ України забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через медичний хаб у Львові до аеродрому в Польщі. Далі повітряними госпіталями чи спеціальним авіатранспортом транспортують українців у країни Європи для спеціалізованого лікування.

  Звертаємо вашу увагу, що для громадян України існує кілька варіантів маршрутів, за якими вони можуть бути переведені на лікування за кордон, зокрема:

  • через обласний департамент охорони здоров’я;
  • шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі «Громадянам»;
  • для військовослужбовців – шляхом подання на евакуацію за кордон через командування Медичних сил України. Більше інформації можна отримати на сайті: https://navigator.pryncyp.com/stage-4.

  Також нагадуємо, що евакуаційні рейси, організовані у співпраці МОЗ із Єврокомісією, транспортування на лікування за кордон – абсолютно безоплатні для пацієнтів. Всі видатки за дороге лікування взяли на себе уряди країн-партнерок, які приймають українських пацієнтів.

  Детально ознайомитися з особливостями та актуальними питаннями медичної евакуації для громадян України можна за посиланням.