• In English
 • 40% населених пунктів Закарпаття не забезпечені централізованим вивозом відходів, - Держекоінспекція
  Державна екологічна інспекція України, опубліковано 28 травня 2021 року о 15:01

  За результатом перевірок виконавської дисципліни у органах місцевого самоврядування Закарпаття інспекція виявила, що 40% населених пунктів області не забезпечено централізованим збором побутових відходів.

  Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції під час наради з територіальним органом ДЕІ у Закарпатській області.

  «Це здебільшого складно доступні гірські райони, з яких сміття просто змивається потічками до річки Тиса. Тож дав доручення ДЕІ у Закарпатті забезпечити охоплення перевірками і таких населених пунктів. Зокрема, необхідно перевірити, чи мають вони розроблені Схеми санітарного очищення, а за відсутності надати приписи на їх створення», - розповів Андрій Мальований.

  Він також додав, що інспекція посилює заходи контролю щодо виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ у прибережно-захисних смугах.

  «Відходимо від превентивних заходів і після фіксації порушення будемо одразу розраховувати збитки», - підкреслив Андрій Мальований.

  Наступною проблемою області залишається незаконна вирубка і захаращеність лісів.

  «Активізацію рубок та інших «лісових» порушень слід очікувати після завершення сезону тиші. Тож наголошую на посиленні роботи в частині контролю за станом лісів», - зазначив Андрій Мальований.