• In English
 • 4 січня : Ситуація у соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 січня 2023 року о 18:14

  Головне:

  Уряд прийняв постанову щодо підтримки осіб, які потребують реабілітації. Це рішення допоможе спростити та покращити забезпечення медичними виробами, в тому числі допоміжними засобами реабілітації на всіх етапах реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування. Це ще один крок у напрямі впровадження безперервного переходу від лікування до реабілітації, яка супроводжуватиметься своєчасним наданням послуг із протезування. Для цього передбачене обов'язкове залучення закладами охорони здоров'я протезистів до роботи у мультидисциплінарних реабілітаційних командах, за договорами про співпрацю. При цьому пацієнти зберігають право на вільний вибір протезиста, який виготовлятиме протез за рахунок коштів держбюджету.

  В Україні стартував проект з естетичної медицини «Неопалимі». Серед травм, які зазнають українці у цій загарбницькій розпочатій росією війні, значне місце посідають непобутові ушкодження шкіри, як-от опіки та рубці. Пацієнти з опіками, рубцями та подібними ураженнями шкіри потребують комплексного лікування, яке включає, зокрема, й корекцію та пластику тканин. Це необхідно не тільки з питань естетики та самооцінки, але найперше для того, щоб відновити функцію ураженої частини тіла. Щоб людина могла повернутися до повноцінного життя, не переживати через отримані ушкодження. Його мета – забезпечити комплексне безоплатне лікування для військових, добровольців, волонтерів, цивільних та дітей, які отримали опіки та рубці внаслідок військових дій на території України для того, щоб мати можливість відновити функціональність уражених частин тіла. Команда проекту вже налагодила співпрацю з 12 клініками, де буде відбуватись процес лікування. Робота здійснюється за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та з допомогою партнерів. Це надасть змогу брати на лікування близько 200 пацієнтів щомісяця.

  Розпочала роботу нова підсистема Єдиної інформаційної бази даних для ВПО. Нова підсистема полегшить і спростить пошук інформації про ВПО та стане ефективним інструментом для вирішення гуманітарних проблем переселенців. Ця підсистема є механізмом багатофакторного параметричного пошуку інформації ВПО з інструментом гнучкого формування результатів відбору. Система суттєво удосконалила процес пошуку ВПО на районному, регіональному та центральному рівнях, розширила його критерії та відобразила результати з підсумком і можливістю вивантаження його для використання в роботі.

  - Уряд ухвалив постанову щодо впровадження електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів «e-Stock» в експериментальному режимі. Метою впровадження e-Stock є покращення управління запасами лікарських засобів та медичних виробів. Безпосередньо для пацієнтів це означає доступність інформації про ліки. Експериментальний режим роботи e-Stock надасть змогу виявити ризики, недоліки та виправити їх. Збір потреб та управління користувачами – перший етап розробки «e-Stock». Загалом до кінця 2023 року планується завершити весь функціонал: модулі закупівель, логістики, обліку залишків та публічних даних. Нагадаємо, що «e-Stock» збиратиме повний цикл даних про обіг медичних товарів. У системі буде агрегуватися інформація про потреби, доставку, наявність препаратів у лікарнях, їх використання, утилізацію тощо. 162 заклади охорони здоров'я та структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської військових адміністрацій вже підключені до системи та подаватимуть потреби в медичних товарах на 2023 рік через «e-Stock» за напрямами «доросла онкологія», «ендопротези і набори для трансплантації».

  - 40 фахівців медицини катастроф пройшли курс інструктора з надання догоспітальної допомоги. МОЗ та Світовий банк продовжують професійне навчання медпрацівників бригад екстреної медичної допомоги в межах масштабного освітнього проекту. Навчання проходило у форматі симуляційних тренінгів для інструкторів навчально-тренувальних відділів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Завдяки цьому масштабному проекту, який передбачає також онлайн-навчання, професійні навички надання догоспітальної допомоги загалом посилять близько 25 тисяч фахівців з медицини невідкладних станів по всій Україні. Наразі вже розроблені методичні матеріали для інструкторів за двома з трьох розділів: «менеджмент критичного педіатричного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дітей, немовлят (в тому числі новонароджених)» та «менеджмент критичного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дорослих».

  - МОЗ визначило проекти наукових досліджень на 2023 рік. Міністерство охорони здоров’я України за результатами конкурсного відбору визначило проекти наукових досліджень і розробок, виконання яких розпочнеться у 2023 році коштом державного бюджету України. Цьогоріч на конкурсний відбір заклади вищої освіти та наукові установи, що належать до сфери управління МОЗ, подали 138 тем наукових досліджень і розробок, з яких: 61 – нова та 77 – перехідні теми.

  4 січня : Ситуація у соціальній сфері