• In English
 • 31 березня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 31 березня 2023 року о 19:12

  Відновлення експорту електроенергії дозволить отримувати до $70 млн щомісяця

  Україна може виробляти до 8 млрд куб. метрів біометану на рік

  Eustream продовжив дію збільшених гарантованих потужностей для імпорту газу в Україну

  Стабільність інфраструктури

  Електроенергія

  Відновлення експорту електроенергії до європейських країн дозволить Україні отримувати до 70 мільйонів доларів прибутків щомісяця, повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко. Сьогодні, відповідно до рішення ENTSO-E, Україна має можливість експортувати до 400 МВт, водночас є потенціал експортувати і більші обсяги електроенергії.

  Національний енергорегулятор НКРЕКП підвищив розмір "зелених тарифів" на другий квартал 2023 року для всіх видів ВДЕ-генерації для розрахунків у гривні на 1,08% з урахуванням вищого курсу євро.

  Газ

  Україна має значний потенціал для розвитку ринку біопалива, цьому сприяють розвинений аграрний сектор, розгалужена мережа магістральних та розподільних газопроводів, а також спільні кордони з країнами-членами ЄС, наголосила заступниця міністра енергетики України Юлія Підкоморна. У довгостроковій перспективі виробництво біометану – близько 8 млрд куб. метрів на рік.

  Словацький оператор ГТС Eustream і Оператор ГТС України домовились про продовження строку дії збільшених гарантованих потужностей до 30 вересня 2023 року. Відтак від лютого 2022 ОГТСУ спільно зі словацьким партнером забезпечують гарантовані потужності для імпорту газу обсягом 42 млн куб. м на добу замість 27 млн куб. м, які були доступні з 2014 року.

  НАК «Нафтогаз України» спільно з Секретаріатом Енергетичного співтовариства створять експертну групу для напрацювання інструментів зміцнення української енергетичної безпеки. Серед питань, до роботи над якими буде залучено групу, зокрема, збільшення видобутку газу сертифікація та використання ЄС українських підземних газосховищ, а також впровадження європейських стандартів на українському ринку газу.

  Міжнародний вимір та санкції

  Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі має намір продовжувати свої дипломатичні зусилля, щоб захистити Запорізьку атомну станцію та запобігти ядерній аварії. Гроссі обговорював це питання під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Запоріжжі 27 березня і незабаром може знову поїхати до росії для подальших переговорів. Гендиректор МАГАТЕ вказав, що замість попередньої ідеї про створення зони безпеки навколо ЗАЕС, зосередженій на територіальних аспектах, зараз треба акцентувати на тому, чого слід уникати для забезпечення її захисту.


  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  31 березня: Ситуація в енергетиці