• In English
 • 30 вересня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 вересня 2022 року о 18:49

  Головне:

  Уряд затвердив Положення про Національну електронну науково-інформаційну систему «URIS» і Перелік пріоритетних інформаційних ресурсів системи. Національна електронна науково-інформаційна система «URIS» (Ukrainian Research Information System) функціонуватиме з метою зберігання, аналізу, моніторингу та управління даними про наукову і науково-технічну діяльність працівників українських освітніх та наукових установ. Також електронна науково-інформаційна система «URIS» сприятиме позитивному іміджу української науки у світі. Створення таких систем є європейською та загальносвітовою практикою, що дозволяє наочно відображати напрацювання наукової сфери в країні. Наступним кроком буде розроблення та затвердження Міністерством освіти і науки України Порядку роботи Національної електронної науково-інформаційної системи «URIS».

  Українські та європейські ЗВО співпрацюватимуть в авіаційній сфері. Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет разом із ректором НАУ Максимом Луцьким, директором Інституту ІКАО Юрієм Павлюком та представниками інституту обговорили з французькими колегами співпрацю у галузі авіації в умовах воєнного стану, зокрема із заступником генерального директора ENAC Ніколасом Казалісом, регіональним директором ICAO EUR/NAT Ніколасом Ралло, директором з міжнародного співробітництва DGAC Сільвеном Фором та менеджером зі співпраці з Європою Джеромом Лесурдом. Під час зустрічі французькі колеги висловили готовність співпрацювати з українським Інститутом в галузі академічної та професійної підготовки за різними спеціальностями.

  В Ізюмі буде розгорнуто мобільний госпіталь. Міністерство охорони здоровʼя України разом з міжнародними та місцевими партнерами працює над забезпеченням громадян на звільнених територіях критично важливими ліками та необхідною медичною допомогою. Однією зі спільних ініціатив стало рішення про розгортання в Ізюмі мобільного госпіталю. Він буде розгорнутий за допомогою Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ) та благодійного фонду «Сумка Самарянина».

  45 українців евакуювали впродовж цього тижня МОЗ та Єврокомісія на лікування до клінік Європи. Міністерство охорони здоров’я України разом із Європейською комісією продовжують організовувати евакуаційні рейси для громадян України, які постраждали внаслідок збройної агресії росії. Протягом цього тижня вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 45 пацієнтів, яких прийняли у медзакладах Німеччини, Норвегії, Данії, Швеції, Франції та Нідерландів.

  22 апарати вакуумної терапії ран закуплено за кошти, зібрані через UNITED24. Апарат вакуумної терапії ран являє собою портативний пристрій, що сприяє загоєнню ран завдяки створенню в ділянці рани негативного тиску. Апарати ВАК-терапії використовують для лікування пацієнтів з різними видами ран, опіками, виразками (наприклад, діабетичними). Негативний тиск, створений цим приладом, сприяє поліпшенню мікроциркуляції в ділянці рани, кращому відтіканню ранового вмісту, зменшенню площі рани.

  30 вересня: Ситуація в соціальній сфері