30 червня: Ситуація в енергетиці

Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 червня 2023 року о 18:47

Головне:

Для відновлення енергосектору України розпочинає роботу Фонд зелених інновацій «InnovateUkraine»

 Україна отримала від Німеччини сонячні панелі та трансформатори для підтримки енергосектору

 «Укрнафта» підписала угоду про співпрацю у нафтовидобутку з Weatherford

 

Стабільність інфраструктури

  • Електроенергія
  • Міненерго підбило підсумки масштабних навчань екстрених служб для подолання наслідків можливого теракту на ЗАЕС. Всі задіяні служби проявили себе дуже кваліфіковано. Зокрема, було відпрацьовано оповіщення населення, задіяно велику кількість техніки, яка моніторила радіаційний фон, також відпрацьовано заходи з усунення наслідків можливої катастрофи та евакуації певних населених пунктів, де рівень радіації може сягнути критичної позначки. Міжвідомчий кризовий штаб продовжує функціонувати і планово готуватись до наступних подібних навчань.
  • Для відновлення енергосектору України розпочинає роботу Фонд зелених інновацій «InnovateUkraine». Його створення передбачене домовленостями, підписаними Міністром енергетики Германом Галущенком та Державним міністром з питань Європи МЗС Великої Британії Лео Докерті. Фонд «Innovate Ukraine» надаватиме гранти на підтримку бізнесу в розробленні високоінноваційних, стійких енергетичних технологій і бізнес-моделей, які можуть підтримати відновлення енергетичної системи України. Основна мета створення Фонду - посилення енергетичної безпеки. Загальний обсяг - 62 мільйони фунтів стерлінгів.
  • За останні кілька тижнів надійшла допомога з Нідерландів, Польщі, Фінляндії, Норвегії, Швеції. Загалом, починаючи з березня 2022 року, Україна отримала понад 8 тисяч тонн гуманітарного обладнання з 31 країни світу. Відповідне устаткування Міненерго передає енергетикам для проведення відновлювальних і ремонтних робіт на об’єктах, які зазнали російських атак.
  • Україна отримала партію допомоги від німецьких партнерів у межах домовленостей, підписаних у квітні цього року у Києві Міністром енергетики України Германом Галущенком та Віце-канцлером ФРН Робертом Габеком для поглиблення Німецько-Українського енергетичного партнерства. Вантаж допомоги містить 27 пар сонячних модулів з інверторами, 26 сучасних акумуляторних батарей EcoFlow від німецької компанії Green Planet Energy. Відповідна допомога буде передана для потреб АТ «Миколаївобленерго». Ще 48 панелей потужністю до 500 Вт будуть розподілені для потреб Мереф'янської громади на Харківщині. Також партнери передали 16 силових трансформаторів з твердою ізоляцією від компанії The Berliner Verkehrsbetriebe (BVG - найбільшої німецької компанії громадського транспорту), трансформатор, розподільні пристрої та котушки кабелю передали компанії Maaß GmbH та Energie Waldeck-Frankenberg.


Газ

НКРЕКП ухвалила постанову, згідно з якою з 1 липня 2023 року ведення господарської діяльності з розподілу природного газу в Харківській області буде здійснювати державна компанія «Газорозподільні мережі України» з Групи Нафтогаз. У червні ТОВ «Газорозподільні мережі України» отримало відповідні повноваження у м. Дніпро та Дніпровському районі. Раніше в цих регіонах (Харківщина, Дніпро, Дніпровський район) діяльність здійснювали приватні компанії, що входили в Групу РГК (Регіональна Газова Компанія).


Пальне

ПАТ «Укрнафта» підписало рамкову угоду про співпрацю в галузі нафтовидобутку з Weatherford International. Завдяки співпраці з Weatherford, «Укрнафта» також має намір перейти на сучасні міжнародні стандарти (API, SPE), відмовитися від радянського (російського, білоруського) обладнання та комплектуючих.


За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом