• In English
 • 29 серпня: Ситуація в соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 серпня 2022 року о 17:32

  У Польщі запрацює медичний хаб для українських пацієнтів. Міністерство охорони здоров’я України спільно з Міністерством охорони здоров’я Республіки Польща та представниками Європейської комісії відкриють у польському місті Жешув спеціальний медичний хаб для українських пацієнтів, яких евакуюють на спеціалізоване лікування до європейських клінік. Медичний хаб, що розташований у районі аеропорту, являє собою спеціальне приміщення з усіма потрібними умовами та персоналом, де пацієнти зможуть безпечно перепочити або заночувати під час транспортування за евакуаційним маршрутом у разі виникнення непередбачуваних обставин. Відкриття медичного хабу відбудеться 1 вересня 2022 року.

  38 українських лікарів та медсестер на Львівщині пройшли практичні тренінги та навчилися новітнім методикам зупинки кровотечі та лікування уражень хімічною зброєю на полі бою. Це був перший тренінг, проведений командою американських лікарів, які представляють міжнародну неурядову організацію «Team Rubicon». Іноземні фахівці навчали українських медичних працівників і цивільних за різними напрямами.

  Більше половини заяв на первинну консультацію з усиновлення отримано онлайн. Першого червня Мінсоцполітики разом з Мінцифрою надали можливість подати заяву на консультацію з усиновлення дитини через портал Дія, і вже зараз, з отриманих 649 заяв, маємо онлайн 496 заяв. Заяви, подані через портал, потрапляють до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери та одразу опрацьовуються співробітниками служби у справах дітей.

  Заклади професійної освіти зможуть зараховувати вступників на вільні місця регіонального та державного замовлення до 1 листопада. Лист щодо продовження вступної кампанії до профтехів був розісланий на місця 24 серпня 2022 року. Зазвичай Міністерство освіти і науки продовжувало вступну кампанію до профтехів до 1 жовтня. Однак цьогоріч через масштабну збройну агресію росії українські вступники мають багато перешкод для вчасного подання документів на вступ. Зокрема, йдеться про вступників із територій, які розташовані в районі проведення воєнних дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні, блокуванні. Для того, щоб вступники мали можливість здобути професійну освіту, донабір на вільні місця триватиме на місяць довше – до листопада.

  27 серпня 2022 року Уряд ухвалив розпорядження КМУ щодо передання понад 5,5 млн грн до центральних органів виконавчої влади для виплати стипендії науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти, які не підпорядковані МОН. Довічні стипендії КМУ передбачені 46 працівникам, які зробили особистий вагомий внесок у забезпечення розвитку вищої освіти та протягом багатьох років на високому науково-теоретичному і методичному рівні здійснюють підготовку здобувачів ЗВО. Виплати передбачені в розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб за основним місцем роботи стипендіата незалежно від розміру одержуваної ним заробітної плати або пенсії.

  27 серпня на засіданні Уряду ухвалено рішення щодо закупівлі автобусів для ЗЗСО. До повномасштабного військового вторгнення рф на територію України шкільний автопарк налічував 7027 автобусів. Проте приблизно 500 одиниць внаслідок обстрілів були знищені або пошкоджені російським агресором, понад 1,6 тис. шкільних автобусів передані для евакуації мирних жителів із зон активних бойових дій. За словами Міністра, мінімальна потреба в автобусах на сьогодні – 3 тис. 133 одиниці.

  Міністерство соціальної політики спільно із Міністерством охорони здоров'я працює над створенням умов, в яких кожен, хто потребує реабілітації, міг би отримати її вже з перших днів травми/поранення/ампутації. Це дозволить зберегти більший відсоток функціонування і працездатності людям з травмами чи ампутаціями та швидше адаптуватися до суспільного життя. Центр «Галичина» є гарною платформою для реалізації запланованих кроків.

  29 серпня: Ситуація в соціальній сфері