• In English
 • 28 вересня: Cитуація у соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 вересня 2022 року о 18:15

  Головне:

  Завершено перший етап прийому заявок на виплату грошової допомоги від міжнародних організацій. Наразі громадянами України подано понад 10 мільйонів заявок, у зв’язку з чим тимчасово припиняється збір заявок на платформі єДопомога задля детального їх опрацювання та передачі за запитом до міжнародних організацій для подальшої виплати. На жаль, ресурси міжнародних організацій обмежені, саме тому Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, які постраждали від війни. Після підтвердження готовності фінансової підтримки зі сторони міжнародних організацій, прийом заявок буде відновлено.

  МОЗ отримало 18 «швидких» від волонтерських організацій Ukraine Friends та Rotary International. Від початку повномасштабного вторгнення до України в межах гуманітарної допомоги вже надійшло 356 «швидких».

  За рік українці оформили 10 мільйонів електронних лікарняних. Реформувати лікарняні до цього намагалися протягом 10 років. Це одна з найпопулярніших довідок в Україні. Завдяки запуску е-лікарняних суттєво зменшилося навантаження на лікарів, а українцям стало простіше отримати виплати. Без черг, бюрократії та корупції.

  27 вересня 2022 року під час засідання Уряду ухвалено зміни до проекту Указу Президента «Про невідкладні заходи щодо об'єднання зусиль для підтримки України». Зокрема, члени Кабінету Міністрів підтримали ініціативу МОН щодо можливості спрямування благодійних внесків на задоволення потреб освіти і науки в межах «єдиного вікна» національної платформи «UNITED 24».

  В Україні змінюють систему реабілітації. Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко провів установчу нараду щодо змін системи реабілітації в Україні та запровадження спрощеної і прозорої процедури встановлення інвалідності на основі єдиних принципів Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров'я (МКФ). В Україні буде запроваджено прозорий механізм як для реабілітації, так й для соціалізації пацієнтів, який базуватиметься на єдиних підходах та стандартах. Також це сприятиме усуненню умов для корупційних проявів на місцях.

  Програма «Дитина не сама»: майже 1 500 сімей готові стати родиною для дітей, які залишились без батьків через війну. Чимало дітей залишились без батьків та опікунів через активні бойові дії. Попри це діти мають право на турботу та сімейне тепло. Програма «Дитина не сама» допомагає дітям реалізувати це право. Загальнонаціональна програма «Дитина не сама» створена і запущена Офісом Президента України  з ініціативи Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'ї Герасимчук  спільно з UNICEF Ukraine  та Міністерством соціальної політики України. Батьки зареєструвалися у чат-боті програми, пройшли навчання та готові прийняти дитину у свою родину.

  28 вересня: Cитуація у соціальній сфері