• In English
 • 28 лютого: Ситуація в енергетиці станом на 12:00
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 лютого 2022 року о 13:36

  • Енергосистема України працює стабільно в ізольованому від Росії та Білорусі режимі та має достатні резерви енергоресурсів для забезпечення споживачів. Водночас, через пошкодження, обумовлені бойовими діями, залишалось знеструмленими (повністю чи частково) 316 населених пунктів та 332 тис. споживачів. На території Житомирської, Рівненської, Запорізької, Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської області в зв’язку з бойовими діями залишаються без газопостачання 11675 споживачів. Оперативно-виїздні бригади продовжують виконувати аварійно-відновлювані роботи на місцях та при першій можливості проводять ремонті роботи й підключення споживачів.
  • Увага! Запорізька АЕС перебуває під контролем України і працює в штатному режимі! Як і три інші атомні станції. ДП «НАЕК» Енергоатом» як оператор всіх діючих українських атомних електростанцій – Запорізької, Рівненської, Хмельницької та Южно-Української – офіційно заявляє: інформація російських пропагандистських ЗМІ про те, що загарбники буцімто взяли під контроль Запорізьку АЕС, є цинічним фейком. Наразі всі чотири атомні станції перебувають під контролем України та працюють у штатному режимі. Енергоатом вживає всіх необхідних заходів для захисту АЕС, організовано посилену оборону ядерних об'єктів відповідними підрозділами, передбаченими законодавством. Порушень умов безпечної експлуатації немає. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на усіх АЕС і прилеглих до них територіях не змінювався й перебуває у межах чинних норм. Станом на 9:00 поточна потужність НАЕК «Енергоатом» дорівнювала 7159 МВт.
  • Міністри енергетики ЄС проведуть сьогодні позачергове засідання Ради, щоб обговорити приєднання України до енергосистеми ЄС. Після вторгнення російських військ в Україну міністри енергетики ЄС зберуться в Брюсселі, щоб обговорити поточну ситуацію на енергетичному ринку в Європі. Вторгнення Росії в Україну спричинило зростання ціни на газ в ЄС та світових цін на нафту. Це зростання відбувається в контексті вже існуючого сплеску цін на енергоносії в ЄС. Європейська рада від 24 лютого 2022 року закликала до дій на всіх рівнях і запропонувала Комісії запропонувати надзвичайні заходи, у тому числі для енергетичного сектору. Для подальших заходів міністри енергетики збираються на зустріч, щоб обговорити наслідки кризи в Україні, зокрема щодо безпеки, постачання та цін на енергоносії, а також можливі напрямки дій.
  • Завантаження української ГТС на понеділок, 28 лютого, становить 105,8 млн кубометрів на добу, що близько до максимально передбаченого довгостроковим контрактом обсягу — близько 109 млн кубів на добу.
  • Наразі у роботі перебувають 15 енергоблоків ТЕС "ДТЕК Енерго", 21 – перебувають у резерві. Загальне сумарне навантаження працюючих блоків становить 2727 МВт. В експлуатації перебувають усі електростанції компанії, крім Луганської ТЕС. Луганську ТЕС зупинено через бойові дії в Щасті. Склади ТЕС компанії забезпечені достатніми запасами вугілля. На сьогоднішній день це 510 тис. тонн. Також забезпечується підвезення та підтримка складів вугіллям з огляду на ситуацію.
  • Завантаження української ГТС на понеділок, 28 лютого, становить 105,8 млн кубометрів на добу, що близько до максимально передбаченого довгостроковим контрактом обсягу — близько 109 млн кубів на добу.
  • Наразі у роботі перебувають 15 енергоблоків ТЕС "ДТЕК Енерго", 21 – перебувають у резерві. Загальне сумарне навантаження працюючих блоків становить 2727 МВт. В експлуатації перебувають усі електростанції компанії, крім Луганської ТЕС. Луганську ТЕС зупинено через бойові дії в Щасті. Склади ТЕС компанії забезпечені достатніми запасами вугілля. На сьогоднішній день це 510 тис. тонн. Також забезпечується підвезення та підтримка складів вугіллям з огляду на ситуацію.
  • Влада найлояльнішої до Газпрому федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія в Німеччині: зупиняють усі зв'язки Росією, розривають партнерські відносини з Ленінградською областю, розпускають фонд, який спочатку був створений на підтримку «Північного потоку-2». Це рішення ухвалено після вчорашнього виступу канцлера Олафа Шольца у Бундестазі коли він заявив про радикальний перегляд енергетичної співпраці з Росією та прискорене будівництво двох ЗПГ-терміналів для диверсифікації постачання газу
  • Рада директорів Equinor прийняла рішення припинити інвестиції та вийти із спільних підприємств у Росії, де норвезька компанія пропрацювала 30 років. Йдеться про розрив СП із Роснафтою, підписаний у 2012 році. Компанія Equinor підтримує тісні контакти з владою Норвегії, Євросоюзу, США та інших країн і дотримуватиметься будь-яких нових санкцій, пов'язаних з бізнесом.
  • Норвезький нафтовий фонд заморозить свої інвестиції в Росії. Російські активи фонду оцінювалися в $2,83 млрд. Прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре зазначила, що міністр фінансів надішле лист до Центробанку Норвегії із проханням заморозити інвестиції. Крім того, уряд попросить Norges Bank Investment Management, який керує фондом, розпочати розпродаж російських акцій, щоб повністю вивести Нафтовий фонд з російського ринку. Російські активи фонду, які складаються з акцій 47 компаній, а також державних облігацій, на кінець 2021 року оцінювалися в $2,83 млрд.
  • Британський нафтогігант ВР (колишній British Petroleum) вирішив позбутися всіх активів у «Роснєфті» через війну РФ в Україні. Голова компанії та її колишній керівник вийдуть із ради директорів російської держкомпанії. Головний виконавчий директор BP Бернард Луні та колишній керівник компанії Роберт Дадлі вийдуть зі складу ради директорів «Роснєфті». BP зараз належать 19,75% у капіталі «Роснєфті» та два крісла у раді директорів компанії.
  • Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав утримуватися від будь-яких дій, які можуть поставити під загрозу безпеку ядерних матеріалів та експлуатацію всіх ядерних об'єктів. Безпека і безпека ядерних об'єктів і матеріалів в Україні за жодних обставин не повинні наражатися на загрози.
  • “Донецькоблгаз” продовжує триматись. Наразі всі ремонті заходи, які можливо було провести, здійснено.
  • Служби і сервіси ТОВ “Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" продовжують роботу в звичайному режимі. Контакт-центр компанії станом на ранок вже обробив понад 90 дзвінків — це більше ніж за всю попередню добу. Друзі, раді повертатись до постійного спілкування з вами!
  • Ситуація на Новояворівській та Новороздільській ТЕЦ (Львівська область), які знаходяться в управлінні ТОВ “Нафтогаз Тепло”, спокійна. Підприємства працюють у звичному режимі. Новояворівська ТЕЦ подає тепло та гарячу воду усім споживачам.
  • "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" за минулу добу виконала всі замовлення споживачів на постачання природного газу. Обсяг склав 65 млн куб. м. Компанія забезпечує газопостачання майже 12 тисячам споживачів.
  • “Укргазвидобування” продовжує видобувати газ на всіх своїх об’єктах, за винятком тих, які знаходяться поблизу лінії зіткнення.
  • АТ “Укртрансгаз - Оператор газосховищ України” й АТ «Укртранснафта» продовжують працювати у штатному режимі.
  • “Кіровоградгаз” працює в звичайному режимі без позаштатних ситуацій.
  • «Укрспецтрансгаз» працює з дотриманням вимог воєнного стану.

  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз України, ОГТСУ.

  28 лютого: Ситуація в енергетиці станом на 12:00