• In English
 • 28 грудня: Ситуація у соціальній сфері
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 грудня 2022 року о 17:49

  Головне:

  - Уряд ухвалив автоматичне продовження низки соціальних виплат з 1 січня 2023 року. Зазначене рішення дозволяє продовжити автоматичне здійснення соціальних виплат, дія яких сплила під час воєнного стану. Це стосується, зокрема, людей та дітей з інвалідністю, а також для дітей позбавлених батьківського піклування. З 1 січня будуть автоматично продовжені такі соціальні виплати та допомоги:

  • на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,
  • на дітей, хворих на тяжкі захворювання,
  • дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,
  • особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ внаслідок психічного розладу;
  • особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

  Також продовжено до 31 грудня 2023 року перехідний період для виплати щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

  - Медична допомога у випадку травми входить у Програму медичних гарантій і є безоплатною. За надану медичну послугу сплачує НСЗУ з коштів держави. Екстрена медична допомога (виклик швидкої) є безоплатною послугою для пацієнта. Щоб отримати таку допомогу пацієнту не потрібна декларація з лікарем чи направлення. Якщо госпіталізація не потрібна, пацієнт отримує медичну допомогу амбулаторно. Звернутися до сімейного лікаря за направленням до травматолога, щоб отримати першу невідкладну допомогу, не потрібно. Якщо після травми пацієнт потребуватиме реабілітації, то це також передбачено Програмою медичних гарантій. НСЗУ оплачує послуги з медичної реабілітації у гострому періоді, яка передбачена в пакетах медичних послуг, що надаються в стаціонарних умовах, а також у післягострому та довготривалому періодах – в окремих пакетах медичних послуг за напрямом «Реабілітація». Саме реабілітація буде одним із пріоритетів у Програмі медичних гарантій у 2023 році.

  - За рахунок коштів рамкової програми Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» 40 українським проектам нададуть фінансову підтримку. Міністерство освіти і науки України наказом від 22 грудня 2022 № 1159 затвердило підсумки Конкурсного відбору наукових, науково-технічних робіт та проектів, які фінансуються за рахунок зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020». Загалом було подано 195 пропозицій, 156 з яких відповідали формальним вимогам конкурсу та були передані на наукову експертизу.

  - «Школа супергероїв» за сприяння ЮНІСЕФ одержала 70 ноутбуків. Це заклади охорони здоров’я, в яких навчаються учні, які проходять лікування або реабілітацію. Ноутбуками будуть користуватися діти, які за станом здоров’я не можуть навчатися у групах, перебувають в інфекційних боксах чи навчання яких відбувається біля ліжка.

  Заборгованість з виплати допомог по тимчасовій непрацездатності і по вагітності та пологах у 2022 р. погашено у повному обсязі. Через складну фінансову ситуацію в країні через війну з боку росії, з боку Фонду соціального страхування (ФССУ) була заборгованість у розмірі понад 2,3 млрд грн. станом на кінець листопада. 30 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою спрямував на погашення заборгованості по лікарняних додатковий фінансовий ресурс, а на 27 грудня – заборгованість у повному обсязі погашена.

  - ПРООН допомагає забезпечити безперебійну роботу установ, що надають життєво важливі послуги для мільйонів громадян. Потужні генератори, придбані за фінансової підтримки Швеції, допоможуть Міністерство соціальної політики України та Міністерство цифрової трансформації України забезпечити стабільне обслуговування реєстрів та інформаційних систем, що є ключовими умовами для надання соціальних послуг для громадян, зважаючи на відключення електроенергії. Чотири генератори потужністю 12 кВА були передані Міністерству соціальної політики України, Міністерству цифрової трансформації України, а також державним підприємствам «Дія» та «ІОЦ Мінсоцполітики України». Саме ці установи є головними розпорядниками реєстрів, важливих для надання, у тому числі онлайн, державних послуг у країні. Крім того, Мінсоцполітики передали інші необхідні речі, які допоможуть облаштувати місця для безпечного перебування і роботи працівників під час повітряних тривог.

  - За кошти, зібрані через фандрейзингову платформу UNITED24: 

  • Придбано 13 броньованих автомобілів. Машини призначені для евакуації медиками поранених з лінії фронту до найближчого закладу охорони здоровʼя. Автомобілі надійдуть у прифронтові регіони в 2023 році.
  • Медичні закупівлі України уклали контракти на закупівлю 516 генераторів.

  Базова потреба на генератори покрита. Триває збір на додаткову потребу. Тобто генераторів, які є в медичних закладах, достатньо для забезпечення роботи операційних, реанімації, критичного медобладнання для безперебійної роботи в умовах відключень світла. Ураховуючи можливі негативні сценарії, потрібно бути готовим до триваліших блекаутів. Тоді доведеться приєднувати й інше – обладнання, прилади для освітлення чи приготування їжі тощо.

  - Всі належні кошти ВПО виплачуються у повному обсязі. З початку повномасштабного вторгнення внутрішньо переміщені особи отримали понад 47 млрд гривень на проживання. Мова про 3 тис. гривень щомісячної допомоги на дітей і людей з інвалідністю та 2 тис. гривень для інших осіб. 900 млн гривень витрачено на компенсацію витрат власникам житла, які прийняли у себе ВПО за програмою «Прихисток». Нею скористалися понад 4 мільйони наших співгромадян.

  - Національний фонд досліджень України оголосив новий конкурс «Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія)». Метою конкурсу є підтримка провідних наукових досліджень і розробок українських учених, які безпосередньо постраждали від воєнних дій в Україні в 2022 році, шляхом надання індивідуальних грантів за підтримки Кембриджського університету (Велика Британія).