• In English
 • 26 травня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 травня 2023 року о 16:19

  Головне:

  • Україна планує до початку наступного опалювального сезону накопичити у сховищах 14 млрд куб м газу
  • Запущена в роботу перша черга Тилігульської ВЕС вироблятиме майже 400 тис. кВт-год е/е на рік
  • Україна хоче знизити «стелю» цін для російської нафти до $45 за барель

  Стабільність інфраструктури

  • Електроенергія
  • Добудована під час війни та запущена в роботу перша черга Тилігульської ВЕС в Миколаївській області потужністю 114 МВт вироблятиме до 390 тис. кВт-год е/е на рік, чого достатньо для забезпечення ресурсом 200 000 домогосподарств. Це перша в світі вітроелектростанція, яка будується під час війни та один з перших проектів, де встановлені турбіни EnVentus потужністю 6 МВт від данського виробника Vestas.
  • Міністерство енергетики передало для потреб енергетиків Миколаївщини чергову партію устаткування для проведення відновлювальних робіт на об’єктах енергетичної інфраструктури. Обладнання закуплене за кошти Фонду енергетичної підтримки України, створеного при Секретаріаті Енергетичного співтовариства. Зокрема, для потреб Миколаївської ТЕЦ надійшло 5 екскаваторів JCB 3CX та колісний екскаватор Hyundai R180W-9S. Техніка буде використовуватися для проведення ремонтних робіт мереж та обладнання ТЕЦ. Окрім екскаваторів, підприємству також придбано і вже доставлено автокран XCMG 25. Для потреб АТ «Миколаївобленерго» надійшло високовольтне обладнання, а саме елегазовий вимикач з газом та установкою для заправки.
  • Імпорт та експорт електроенергії наразі не здійснюється. Відсутність експорту пов’язана з необхідністю покрити внутрішні потреби країни у споживанні протягом всієї доби та забезпечити резерви на вечірні години максимального споживання, заявили в "Укренерго".
  • Віктор Спичка став виконуючим обовʼязки генерального директора державної компанії «Центренерго». «22.05.2023 рiшенням Наглядової ради ПАТ «Центренерго» (протокол No 12/2022) обрано з дня, наступного після прийняття цього рішення, а саме з 23.05.2023 Спичку Віктора Олексійовича виконуючим обов'язки генерального директора ПАТ «Центренерго».

  Газ

  Україна до початку наступного опалювального сезону 2023-2024рр накопичити у підземних сховищах газу щонайменше 14 млрд куб м природного газу. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні Антикризового енергетичного штабу 22 травня 2023р.


  Пальне

  • Війська рф 26.052022 атакували Дніпропетровську область крилатими ракетами та ударними БПЛА. Внаслідок удару пошкоджено АЗС у Дніпрі.
  • Кабінет міністрів України на засіданні 23 травня передав активи ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» та інших компаній, що розробляли Сахалінське родовище (ТОВ «Сіріус-1», ТОВ «Сахалінське» та ТОВ «Іст Юроуп Петролеум») в управління ПАТ «Укрнафта».

  Міжнародний вимір та санкції

  У фокусі уваги України постійно перебуває питання зменшення price cap на сиру нафту та нафтопродукти. «Ми домагаємося, щоб «стелю» цін понизили з 60 доларів за барель до 45 або навіть до 30 доларів, щоб зрізати ці доходи на ведення війни Росії ще більше», - зазначив заступник Міністра економіки Олексій Соболев.

  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  26 травня: Ситуація в енергетиці