• In English
 • 26-28 червня 2018 року делегація України візьме участь у Спеціальній сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 23 червня 2018 року о 16:12

  26-28 червня 2018 року делегація України на чолі з заступником Міністра закордонних справ України Василем Боднарем візьме участь у Спеціальній сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї (м. Гаага, Нідерланди).

  Метою заходу є розгляд випадків застосування хімічної зброї в Сирії, Іраку, Малайзії і Великій Британії та винайдення механізмів запобігання такому застосуванню у майбутньому.

  Участь делегації у заході відповідає позиції України про недопущення застосування хімічної зброї та притягнення винних у її застосуванні до відповідальності, а також щодо діяльності Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) в цілому.

  Очікується, що дискусії на сесії точитимуться навколо нещодавно оприлюдненого Великою Британією проекту рішення конференції. Зазначеним документом передбачається висловити засудження фактів застосування хімічної зброї як державами, так і недержавними субʼєктами, а також висловити підтримку професійній, неупередженій та незалежній діяльності Генерального директора та Технічного секретаріату ОЗХЗ.

  Україна послідовно відстоює позицію щодо важливості повного і незворотного хімічного роззброєння під ефективним міжнародним контролем та розглядає Конвенцію про заборону хімічної зброї як дієвий інструмент у цій галузі.