• In English
 • 2017 рік став проривним у прийнятті законодавства у сфері енергоефективності, - Геннадій Зубко
  опубліковано 23 листопада 2017 року о 11:36

  У 2017 році Уряд ухвалив Концепцію реформування теплопостачання, необхідну законодавчу базу у сфері енергоефективності, з 2018 року запрацює механізм монетизації субсидії для теплокомуненерго. Наступним кроком має стати монетизація субсидій для споживача, що дасть можливість повернути частину зекономлених субсидій, як інвестицію в енергоефективність. Про це наголосив під час міжнародного форуму з енергоефективності Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «На сьогодні ми оцінюємо ринок модернізації житлового сектору в 30 млрд євро, комунальних підприємств – у 12 млрд євро. Щорічно на субсидії з державного бюджету для населення на оплату ЖКП витрачається 80 млрд гривень. Тому для нас стоїть дуже важливе завдання – зекономити енергію, споживання. Але цей вивільнений залишок повернути в енергоефективність», - підкреслив Геннадій Зубко.

  За його словами, 2017 рік став проривним у прийнятті законодавства у сфері енергоефективності. У першу чергу це стосується формування ефективного споживача і власника в житловому секторі (прийняті закони «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про ЖКП»), можливості обліку енергії (ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії і водопостачання»), запуску ринку енергоаудиторів, саморегулівних організацій, реєстрів, сертифікатів (ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель») і Фонду енергоефективності (ЗУ «Про Фонд енергоефективності»).

  «Ці закони пов’язані між собою, адже вони запускають сервіси і виконавців послуг і зацікавлюють споживачів рухатися в цьому напрямку. Споживач повинен отримати не тільки фінансову підтримку від держави або міжнародних партнерів, а й технічну допомогу на впровадження технологій з енергоефективності. І саме ці технології, які прийдуть в Україну, дозволять скоротити більш ніж на 50-60% споживання енергії», - наголосив він.

  Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що сьогодні сформовано велику професійну команду, яка впроваджує реформу енергоефективності: Президент, Уряд, народні депутати, експерти, міжнародні партнери і споживачі. «Синонім енергоефективності – енергонезалежність, незалежність нашої держави. Це наша мета – зробити  Україну ощадливим  споживачем енергетичних ресурсів і конкурентоздатною завдяки своїй продукції і природним ресурсам», - зазначив урядовець.