• In English
 • Георгій Тука у Берліні виступив на конференції "Україна: забута гуманітарна криза в Європі?"
  опубліковано 22 листопада 2017 року о 15:59

  22 листопада заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука взяв участь у міжнародній конференції «Україна: забута гуманітарна криза в Європі?», що проходить у Берліні. Організатором конференції виступили партнери Консорціуму ACCESS Action contre la Faim, Людина в біді, Médecins du Monde та Агентство з технічного співробітництва та розвитку з ініціативою REACH, де основними завданням було висвітлення гуманітарної ситуації, що виникла внаслідок конфлікту на сході України.

  Під час виступу Георгій Тука повідомив, що за даними міжнародних організацій з початку конфлікту на сході України приблизно 4 млн українців потребують допомоги, а їх захист залишається ключовою нагальною проблемою. На сьогодні в Україні офіційно зареєстровано більше ніж 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб.

  Також Георгій Тука зазначив, що Організацією Об’єднаних Націй  у співпраці з МТОТ, розроблено План гуманітарного реагування на 2017 р., який є консолідованою аналітичною базою для стратегічного планування, моніторингу та першочергових напрямів подолання гуманітарної кризи, зокрема таких, як захист та охорона здоров’я, забезпечення водою,  харчуванням та житлом, освіта, соціальна адаптація тощо.

  Під час конференції спікерами також обговорювалися проблемні питання щодо  водопостачання у Донецькій на Луганській областях та підтримки населення, яке проживає вздовж лінії зіткнення.

  Конференція відбулася за підтримки Департаменту гуманітарної допомоги та цивільного захисту Європейської Комісії (ECHO) та Міністерства закордонних справ Німеччини.