• In English
  • Володимир Кістіон: Україна збереже свої позиції стратегічного транзитера газу для ЄС та відкриє можливості для експорту власного газу
    опубліковано 22 листопада 2017 року о 14:27

    Реформа ринку газу в Україні набирає позитивних обертів, що дозволяє вже в середньостроковій  перспективі створити на теренах нашої держави східноєвропейський газовий хаб. Про це під час презентації на засіданні Кабінету Міністрів України урядового бачення розвитку газового сектору України  як фундаменту української енергонезалежності заявив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

    За його словами, за три роки, з дати прийняття закону «Про ринок природного газу», Україною зроблено дуже багато, і це позитивно відзначають у Європейському Союзі.

    Прийняті стратегічні плани розвитку газової галузі – Енергетична стратегія-2035, Концепція розвитку газовидобувної галузі-2020, імплементовано законодавство ЄС. Це дозволяє Україні послідовно рухатися у напрямку створення міжрегіонального газового хабу шляхом відкриття газового ринку та його інтеграції до ринку ЄС.

    «Наша ціль – міжнародний газовий хаб. Це ідеальна перспективна модель газового ринку України. Східноєвропейський газовий хаб відкриває перед Україною надзвичайні перспективи. Це, перш за все, 35 млрд м3 на рік видобутку українського газу, завантаженість підземних газових сховищ  –  30 млрд м3 на рік, завантаженість української ГТС для забезпечення потреб споживачів у ЄС  – 150 млрд м3 на рік, експорт газу для потреб споживачів ЄС з власних ресурсів –   5 млрд м3 на рік. Ми збережемо свої позиції стратегічного транзитера газу для ЄС та відкриємо можливості для експорту власного газу», -  наголосив Володимир Кістіон.

    Він додав, що запровадивши єдину ціну на газ, Уряд забезпечив сталі передумови для нарощення видобутку українського газу – в Укргазвидобування з’явився значний фінансовий ресурс на ремонт і введення в експлуатацію нових свердловин, розвідувальне буріння, модернізацію інфраструктури.

    «Ми запровадили вільний ринок газу для промисловості, схвалили рішення з приводу монетизації субсидій на рівні надавачів комунальних послуг і поступово наближаємося до повного відкриття газового ринку. Уряд України за повну демонополізацію ринку газу, бо монополія, на жаль, дуже дорого обходиться українським платникам податків», – резюмував Віце-прем’єр-міністр.

    Презентація