• In English
  • Підсумком форуму "Innovation Market" мають стати нові проекти для наукової співпраці між Україною та КНР, - Максим Стріха
    опубліковано 22 листопада 2017 року о 10:59

    Робототехніка, ІТ, нанотехнології, аерокосмічні технології – ці та інші напрями є пріоритетними для науково-технічного співробітництва України та Китаю. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха під час форуму «Українсько-китайське науково-технічне співробітництво», що пройшов у межах ІІ Міжнародного Форуму «Innovation Market».

    «Китайська Народна Республіка є для нас одним із стратегічних партнерів у сфері наукової та інноваційної співпраці. Торік у Києві пройшло вже друге засідання Підкомісії з питань науково-технічного співробітництва між Урядами України та КНР, де було відібрано 10 проектів для спільного фінансування. Зараз вони успішно реалізуються. І ми вбачаємо цілу низку сфер, де наша співпраця може посилюватися: робототехніка, ІТ, нові матеріали та нанотехнології, аерокосмічні технології, захист навколишнього середовища, транспорт, науки про життя, сучасні сільськогосподарські технології. Цей перелік не є вичерпним, і ми сподіваємося, що саме завдяки нашій взаємодії у межах форуму в ньому з’являться нові позиції», – зазначив Максим Стріха.

    Заступник Міністра науки і технології КНР Лі Мен також підкреслив, що важливо поглиблювати співпрацю на рівні країн. Зокрема, йшлося про спільні лабораторії, обмін науковцями, технопарки високотехнологічного виробництва, вивчення досвіду інновацій на підприємствах тощо. Окремо було відзначено, що саме форум «Innovation Market», в якому беруть участь науковці з України та КНР, є чудовим шансом для кваліфікованих розробників обмінятися ідеями та започаткувати спільні проекти.

    Лі Мен розповів, що зараз Китай витрачає 2,11% свого ВВП на дослідження та наукову сферу. До 2025 КНР планує стати найінноваційнішою країною світу і нині робить акцент на розробки у таких сферах як інфраструктура, інформаційні системи, квантові зв’язки.

    Нагадуємо, що 21 листопада в Києві почався II Міжнародний форум «INNOVATION MARKET», де українські та іноземні виші, підприємства та організації демонструють розроблені інновації. http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/11/21/bezpilotniki,-smartfarba,-nanosuputnik-ukrayinski-naukovczi/  На понад 2 тис м2 представлена експозиція китайських науковців – там можна побачити останні досягнення у сфері інформаційних технологій, енергетики, транспорту, нових матеріалів. У виставці беруть участь близько 60 компаній та наукових установ Китаю.

    Раніше Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила, що Україна в 2016 році дала на науку 0,48% ВВП, з яких державні кошти склали 0,16% – це історичний мінімум. 2017-го  фінансування зросло до 4,8млрд гривень, а на 2018 рік із загального фонду планується виділити майже 6млрд грн, але цього все рівно замало – лише 0,28 відсотки ВВП. http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/11/10/privitannya-liliyi-grinevich-z-vsesvitnim-dnem-nauki-zaradi-miru-ta-rozvitk/