• In English
 • Міжнародні компанії у відновлюваній енергетиці розглядають можливості зміцнити свої позиції на українському ринку
  опубліковано 22 листопада 2017 року о 10:46

  Перспективи впровадження «зелених» проектів в Україні обговорили Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та представник  міжнародної компанії «Green Energy Sustainable Solutions – GESS» Шон Лі у ході зустрічі 21 листопада.

  Як повідомив Шон Лі, компанія майже 20 років успішно працює у сфері відновлюваної енергетики, когенерації та енергоефективності. Зокрема, впроваджено 350 завершених проектів в усьому світі. До кінця 2017 році буде встановлено 59 МВт нових сонячних станцій. 

  В Україні компанія «GESS Ukraine» займається проектами з виробництва біогазу, електроенергії з енергії сонця, а головне – визначає ефективні шляхи фінансування проектів, розробляє інвестиційні програми. 

  Серед проектів, які компанія розглядає, — участь в приватизації та, в разі перемоги, подальша реконструкція Херсонської ТЕЦ. Передбачається, що нова станція працюватиме на біомасі і матиме потужність 50 МВт електроенергії та 50 МВт теплової енергії. Орієнтовний обсяг інвестицій - 300 млн євро.

  У ході перемовин Голова Агентства Сергій Савчук запевнив інвестора в перспективах українського «зеленого» бізнесу.

  За результатами зустрічі сторони домовилися співпрацювати. Компанія ознайомиться із оновленим законодавчим полем та завдяки карті UA MAP (http://www.uamap.org.ua) проаналізує потенційні проекти з відновлюваної енергетики в регіонах країни.