• In English
 • Сподіваюся, концепція нового законопроекту щодо реновації застарілого житла буде розроблена вже до кінця цього року, - Лев Парцхаладзе
  опубліковано 21 листопада 2017 року о 10:38

  Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе висловив сподівання, що концепція нового проекту закону щодо реновації застарілого житлового фонду буде розроблена до кінця 2017 року. Про це він повідомив на круглому столі «Зносити не можна реконструювати: де поставити кому в реновації застарілого житлового фонду?», який відбувся 20 листопада у Мінрегіоні.

  «З кожним роком тема застарілого житлового фонду в Україні стає більш нагальною та гострою. Діючий закон, який був прийнятий ще у 2006 році, виявився неефективним і на практиці не зміг масово вирішити проблему з так званими «хрущовками». Для покращення умов проживання українців та з метою комплексної реконструкції застарілого житла Мінрегіон ініціював розробку нового ефективного законопроекту, який буде адаптований під українські реалії. І це треба зробити до кінця цього року, щоб вже в наступному році законопроект міг бути винесений на розгляд до Верховної Ради», - сказав він.

  За словами Лева Парцхаладзе, концептуальні параметри майбутнього законопроекту мають стати спільним рішенням для вирішення питань всіх зацікавлених сторін: громадян, органів місцевого самоврядування та інвесторів і враховувати попередній досвід України та кращі світові практики. Щоб новий закон був дійсно ефективним, він має максимально передбачати запобігання можливих ризиків для населення.

  За даними статистики, на сьогодні житловий фонд в Україні складає 977,9 млн квадратних метрів житла. За оцінками експертів, близько 75 млн квадратних метрів застарілого житла в Україні є непридатним для проживання, так як знаходиться у аварійному стані. У Києві такого житла близько 9 млн квадратних метрів, тобто шоста частина столичного житлового фонду є непридатною для проживання.