• In English
  • У МТОТ відбулася зустріч Вадима Черниша з Міністром з питань вимушено переміщених з окупованих територій осіб, біженців та розміщення Грузії Созаром Субарі
    опубліковано 20 листопада 2017 року о 17:28

    За підтримки Данської ради біженців (DRC) в рамках проекту «Технічна допомога Уряду України, використовуючи досвід Грузії», у МТОТ відбулася зустріч з грузинською делегацією на чолі з Міністром з питань вимушено переміщених з окупованих територій осіб, біженців та розміщення Грузії Созаром Субарі, де сторони оговорили найуразливіші проблеми внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з якими зіштовхнулися Грузія та Україна.

    Під час зустрічі гості з Грузії були ознайомлені із напрацюваннями МТОТ у питаннях ВПО, зокрема була презентована «Стратегія інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року», яка була прийнята Урядом України 15 листопада.

    У рамках вивчення досвіду Грузії у сфері надання житла для ВПО, МТОТ було представлено пілотний проект, щодо надання житла ВПО, а також облаштування центрів надання адміністративних послуг обладнанням для видачі паспортів.

    Під час обговорення житлових питань ВПО, Вадим Черниш зазначив: «Завдяки досвіду Грузії ми дійшли висновку про користь впровадження бальної системи визначення потреб ВПО у житлі. Тому ми запропонували громадам сприяти у вирішенні житлових питань ВПО з використання відповідної бальної системи, яка враховуватиме різноманітні потреби людей і визначатиме тих, хто потребує пріоритетної допомоги. Тут визначальною буде роль місцевої влади, яка має зробити такий розподіл виходячи з визначених пріоритетів. Поки це пілотний проект, але він має запрацювати».

    Вадим Черниш також наголосив на важливості вивчення та застосування досвіду Грузії, оскільки при розробці Стратегії інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження довгострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2020 року були враховані найкращі напрацювання грузинської сторони, та завдяки схваленню цієї Стратегії Україна планує отримати максимально позитивні результати у подоланні проблем ВПО.

    У свою чергу Міністр з питань вимушено переміщених з окупованих територій осіб, біженців та розміщення Грузії Созар Субарі висловив готовність сприяти подальшій співпраці між Україною і Грузією у сфері вирішення проблем ВПО.

    «Наші ситуації з військовим конфліктом дуже відрізняються. Після війни у Грузії минуло вже 27 років, виросло ціле покоління, а проблеми ВПО досі залишаються. Наразі наша держава визнає помилки, що були допущені, і зараз ми їх виправляємо. Тому ми готові ділитись усіма нашими напрацюваннями», – зазначив Созар Субарі.