• In English
 • Остап Семерак Україна та Литва обміняються досвідом щодо зняття з експлуатації АЕС, споруджених у радянські часи
  опубліковано 20 листопада 2017 року о 16:02

  Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що український досвід виведення з експлуатації Чорнобильської АЕС цікавий європейським країнам, які розпочали процес зняття з експлуатації АЕС, споруджених у радянські часи.

  Про це він заявив сьогодні, 20 листопада, під час зустрічі з представниками делегації Литовської Республіки, яку очолив Віце-міністр Міністерства енергетики Литовської Республіки Сімонас Сатунас. 

  Остап Семерак розповів, що Україна вже виходила з ініціативою до європейських партнерів і пропонувала вивчити можливість створення європейського центру для обміну досвідом вузькопрофільних спеціалістів, які працюють над зняттям з експлуатації АЕС та захороненням радіоактивних відходів.

  «Україна має унікальний досвід та висококваліфікованих фахівців у цій сфері та постійно працює над пошуком нових шляхів підтримки екологічно та техногенно безпечного стану Чорнобильської АЕС. Ми відкриті до співпраці та готові ділитися своїми багаторічними напрацюваннями», - зазначив Остап Семерак.

  У свою чергу Віце-міністр Міністерства енергетики Литовської Республіки Сімонас Сатунас розповів, що Уряд його країни багато приділяє уваги питанню виведення з експлуатації Ігналінської АЕС. І вони зацікавлені в співпраці з Україною в плані обміну досвідом у цьому напрямку. Він також наголосив, що це – важливе питання від якого залежить національна  безпека Європи.

  Сторони домовилися сформувати групи спеціалістів з обох країн, які відвідають Чорнобильську та Ігналінську АЕС та вивчать напрацювання кожної групи в цьому напрямку.

  Крім того, мова йшла і про необхідність активізувати співпрацю між двома країнами в рамках реалізації Угоди між Міністерством екології та природних ресурсів України та Міністерством охорони навколишнього середовища Литви про співробітництво у сфері захисту навколишнього середовища, яка була підписана минулого року.