• In English
 • Женевська сесія підтримала стратегію України в сфері прав людини
  опубліковано 20 листопада 2017 року о 12:19

  У м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось обговорення Національної доповіді про стан дотримання прав людини в Україні. Делегацію нашої країни на 28-ї сесії Робочої групи з Універсального періодичного огляду Ради ООН з прав людини представляв Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції.

  Напередодні на 72-ї сесії Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН ухвалив резолюцію щодо ситуації з правами людини в АРК та м. Севастополь. В ній, як і в попередніх, містився заклик до Російської Федерації припинити порушення прав людини на незаконно анексованому Кримському півострові і відповідно до проміжного рішення Міжнародного Суду ООН скасувати постанову Верховного Суду РФ щодо визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією, а також забезпечити доступ міжнародних моніторингових місій з прав людини до роботи в АРК. Сергій Петухов в цьому контексті зауважив на значній підтримці України з боку ООН в питаннях масштабних порушень прав людини на тимчасово окупованій території та в незаконно анексованій АРК.

  Під час обговорення Національної доповіді представники держав-членів ООН висловили своє занепокоєння щодо ситуації на сході України та окупованому півострові. В той час, як більшість суб’єктів ООН підтримали Національну стратегію з прав людини на період до 2020 року та План дій з її реалізації, представник Російської Федерації зайняв протилежну позицію.

  Москва вважає, що в Україні порушуються права на свободу вираження поглядів особами та ЗМІ, опозиційними до влади, відсутнє справедливе правосуддя, безпідставно затримують людей та  жорстоко з ними поводяться.

  Сергій Петухов, коментуючи позицію РФ, вказав на те, що такі характеристики якраз стосуються території, незаконно окупованої Російською Федерацією: «саме в Криму процвітає безкарність представників правоохоронних структур, коли ФСБ силоміць забирає вночі представників кримських татар, застосовує тортури, незаконно обвинувачує та саджає до в’язниць. Саме у Криму грубо порушується право на освіту на мовах національних меншин, що констатувалося в рішенні Міжнародного Суду ООН, який зобов’язав якраз Російську Федерацію відновити на Кримському півострові освіту українською мовою. Саме в підросійському Криму функціонує репресивна державна політика щодо незалежних ЗМІ і як результат десятки незалежних ЗМІ змушені були залишити Крим під тиском Роскомнагляду. І, зрештою, саме Росія і відповідальна за катастрофу Боінга МН17 та знищення 298 невинних людей, оскілки Міжнародною слідчою групою було доведено, що він був збитий «Буком», який транспортували з території РФ

  Чергове засідання Робочої групи ООН з прав людини стало ще однією подією, під час якої більшість незаангажованих її учасників переконалися у послідовних прагненнях України правовим способом відстоювати справедливість та фундаментальні принципи як міжнародного права, так і Декларації прав людини.

  Робоча група Ради ООН з прав людини затвердила проект доповіді з 190 рекомендаціями, наданими Україні, делегаціями країн-учасниць. Делегації країн-учасниць до 1 грудня 2017 року можуть редакційно відкоригувати затверджений проект доповіді. Україна має розглянути рекомендації та надати відповідь не пізніше березня 2018 року під час 37-ї сесії Ради ООН з прав людини.