• In English
 • У Чернівцях відбувся семінар щодо управління енергоресурсами у соціальній сфері
  опубліковано 19 листопада 2017 року о 14:12

  «В Україні близько 70 тис. бюджетних установ потребують енергомодернізації. Потенціал енергозбереження таких будівель – від 40 до 70%. Це становить близько 700 млн м3 газу у рік. Тож, щоб заощадити і енергоресурси, і бюджетні кошти на їх оплату, потрібно починати з енергоменеджменту», - заявив директор Департаменту технічного регулювання енергоефективності Держенергоефективності Євген Магльованний на спеціалізованому семінарі 17 листопада у Чернівецькій ОДА.

  Євген Магльованний окреслив основні кроки для запровадження енергоменеджменту у бюджетних установах. Зокрема, він акцентував особливу увагу на розробці концепції енергоменеджменту, впровадженні енергомоніторингу,  навчанні енергоменеджерів та стимулюванні їх роботи.

  У свою чергу, в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк нагадав, що в квітні 2017 року Чернівецька ОДА підписала з Держенергоефективності Меморандум про партнерство щодо запровадження систем енергетичного менеджменту.

  «Ми підтверджуємо наші прагнення та бачення щодо неухильного його виконання та дотримання», - запевнив Михайло Павлюк.

  На важливості підвищення енергоефективності у закладах соціальної сфери наголосив і Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова

  Так, у бюджетних закладах м. Чернівці вже запроваджено енергомоніторинг. Представники Чернівецької міської ради поділилися досвідом міста у розробці концепції та формуванні організаційної структури енергоменеджменту, а також розповіли про перші результати енергомоніторингу.

  Рекомендації щодо запровадження системи енергоменеджменту також надали консультант проекту GIZ «Реформа  в сфері енергоефективності України» Ірини Гудзь  та експерт Дмитро Сакалюк.

  Довідково

  Семінар організовано Держенергоефективності спільно з Чернівецькою ОДА, Проектом GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» та Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.