В Національному університеті оборони України відбулася урочиста церемонія завершення чотириденних комплексних групових занять із представниками командно-штабного курсу Військової академії Литовської Республіки.
Учасники заходу – іноземні військовики, та їх українські колеги, серед яких викладачі та слухачі провідного українського військового вишу, одностайно висловилися, що ця пілотна акція стала сміливим та корисним експериментом для обох сторін. І вже сьогодні є очевидним те, що вперше проведене комплексне групове заняття зі слухачами навчальних закладів України та країни-члена НАТО стане початком ґрунтовної взаємодії та плідної співпраці щодо підготовки військових фахівців.
«Присутність у стінах університету представників країни Альянсу та наша з ними тісна взаємодія протягом проведення занять є очевидним свідченням того, що ми не одинокі у нашій збройній боротьбі проти російського агресора. І, безумовно, ми усвідомлюємо, що ту підтримку Україні, яку з високої світової трибуни висловлюють наші литовські партнери, слід розцінювати, як сміливий та рішучій крок. Впевнені, що цей захід буде мати лише позитивні наслідки. І віримо, що наша дружба та взаємопідтримка матиме продовження та розвиток», ‒ підбиваючи підсумки групових занять, наголосив заступник начальника університету з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.
Він висловив особливу вдячність за допомогу в організації занять директору командно-штабного курсу Військової академії Литовської Республіки підполковнику Арістідасу Герасимявічусу, який був одним з ініціаторів проведення спільних занять в Національному університеті оборони України.
Учасникам навчання вручили сертифікати та пам’ятні подарунки на згадку.
«Литовські офіцери навчилися в українських слухачів та викладачів, учасників антитерористичної операції методам, тактиці та процедурам ведення бойових дій противника. Протягом наших спільних занять в університеті оборони ми плідно обмінювалися інформацією та сформували позитивне спілкування один з одним», – сказав підполковник Арістідас Герасимявічус.
Глава литовської делегації також зауважив, що під час занять військовослужбовці двох країн пліч-о-пліч працювали в одних командах, тож офіцери з Литви змогли перейняти дуже багато корисного з українського досвіду та поділитися підходами та принципами, які функціонують в НАТО.
Керівництво військових навчальних закладів України та Литовської Республіки розглядає перспективу продовжити співпрацю та провести наступного року спільні командно-штабні навчання на базі власних центрів імітаційного моделювання.