• In English
 • Наталія Бойко взяла участь у засіданні робочої групи країн-учасниць Ініціативи G7 у форматі "Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення"
  опубліковано 17 листопада 2017 року о 15:48

  Делегація України на чолі із заступником Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталією Бойко взяла участь у засіданні робочої групи країн-учасниць Ініціативи G7 у форматі «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення».

  Під час заходу відбувся обмін досвідом у сфері радіологічної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки (РХБЯ безпеки), а також огляд нових можливих ризиків у сфері нерозповсюдження та викликів у контексті надання міжнародної технічної допомоги. Важливою темою обговорення була взаємодія міжнародної спільноти в разі виникнення надзвичайних ситуацій, як-от незаконного застосування або переміщення небезпечних речовин тощо.

  У межах засідання підгрупи з ядерної та радіологічної безпеки поінформовано про стан реалізації відповідних проектних пропозицій України, представлених на попередніх засіданнях РГ ГП, а також презентовано пріоритети України в галузі ядерної та радіологічної безпеки .

  «Сьогодні фактично весь безпековий бюджет України спрямовано на заходи боротьби проти збройної агресії Російської Федерації. Тому проекти у сфері нерозповсюдження зброї та матеріалів масового знищення потребують посиленої уваги міжнародної спільноти.

  Ми сподіваємось, що співпраця з підтримки режиму нерозповсюдження забезпечить глобальну систему радіологічної, хімічної, біологічної, ядерної безпеки не тільки в Україні, але і на світовому рівні», - зазначила Наталія Бойко.

  У межах заходу проведені двосторонні консультації з представниками Сполучених Штатів Америки, Королівства Норвегія, Фінляндії, Королівства Швеція, Федеративної Республіки Німеччина, Свропейського Союзу щодо проектної співпраці у сфері вдосконалення заходів із забезпечення фізичної ядерної та радіологічної безпеки.