• In English
  • На участь у архітектурному конкурсі на проект Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності подано 66 заявок з 12 країн світу
    опубліковано 17 листопада 2017 року о 15:34

    На Міжнародний відкритий архітектурний конкурс проектів на кращу проектну пропозицію щодо об'єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ) подано 66 заявок на участь з 12 країн світу, у тому числі і з України.

    Про це повідомив під час прес-конференції в ІА «Укрінформ» Міністр культури України Євген Нищук.

    «Доленосні події 2013-2014 років сколихнули не лише Україну, а й увесь світ. Тому для нас було дуже важливо, щоб архітектурний конкурс на проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні охопив  якомога ширше коло професіоналів та проходив відкрито та прозоро», - сказав Євген Нищук.

    Він нагадав, що Міністерством культури було проведено тендерну процедуру, за результатами якої було визначено організатора  конкурсу – європейського лідера з організації міжнародних архітектурних конкурсів компанію Рhase 1 (Берлін, Німеччина) – на яку покладена дуже кропітке та важливе завдання – підготовка відповідних документів і розробка технологічних умов конкурсу.

    Міністр культури також повідомив, що цими днями відбудуться перші засідання журі, на яких розглядатиметься технічне завдання цього проекту. А 18 листопада буде проведено публічну презентацію Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію щодо об’єкта «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» (м. Київ) та обговорення конкурсного завдання з членами журі, представниками громадськості та незалежними експертами.

    18 листопада також відбудеться маркування основної території для побудови Меморіального комплексу.

    «Вже в лютому 2018 року відбудеться визначення переможців конкурсу в номінації «Меморіал Героям», а результати в номінації «Музей Революції Гідності» будуть підведені в червні 2018 року», - наголосив  Євген Нищук.

    Керуючий партнер компанії Рhase 1  – організатору  конкурсу, архітектор Бенджамін Хоссбах поінформував про завдання, процедуру, часові рамки та основні  результати, на які націлений сам конкурс.

    «Окрім краси і центрального розташування - місце володіє надзвичайно драматичною історією, саме тому важливість створення Меморіалу і відповідно всього процесу значно зростає», - розповів Бенджамін Хоссбах.

    «Наступного місяця ми отримаємо перші візуалізації майбутнього Меморіалу і Музею, які передаватимуть майбутнім поколінням всю сутність та глибину подій, що відбувались в Києві в ту історичну зиму 2013-14 років. З цією метою будуть організовані численні дискусії та зустрічі».

    За його словами,  проекти мають свою специфіку та  повинні відповідати цілому переліку питань та вимог. Усього подано 66 заявок - 40 із яких від представників 10 країн - на участь у конкурсі  на створення Музею, а також 26 заявок від представників з 6 країн -  на створення Меморіалу. Серед них 50 відсотків - це  заявники з  України. Сьогодні і завтра триватиме  активний процес роботи журі, під час якої буде відібрано 12 та 15 заявників відповідно до кожної з частин конкурсу. У два етапи буде обрано 6 найкращих пропозицій Меморіалу, яким  в подальшому для цілісності буде запропоновано втілити свої ідеї в проекті Музею.

    «Сподіваємося, що наступного літа ми вже матимемо візуальне зображення Музею та визначимо партнера, який реалізуватиме проекти Меморіалу та Музею. Роботи та завдань багато, але я переконаний, що все буде добре, адже ми маємо прекрасну команду фахівців. Ми детально  інформуватимемо громадськість щодо всіх процесів, які відбуватимуться в рамках проведення конкурсу», - додав Бенджамін Хоссбах.