• In English
 • Парламент підтримав пропозицію позбавляти неплатників аліментів водійського посвідчення
  опубліковано 17 листопада 2017 року о 10:23

  Депутати Верховної Ради прийняли у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

  «Це - наша спільна перемога. Ми не маємо права допустити того, щоб діти страждали від того, що їхні батьки не хочуть виконувати своїх батьківських  обов’язків. Злісні неплатники аліментів мають двічі подумати і зважити, чи варта економія на власній дитині тих незручностей, перед якими вони постануть після прийняття закону», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

  Документ запроваджує низку новацій, які посилюють відповідальність злісних неплатників, які мають заборгованість зі сплати аліментів понад 6 місяців:

  - позбавлення боржника права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості.

  Описание: cleardot- позбавлення боржника права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон.

  - позбавлення боржника права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати.

  - 2 місяці суспільно корисних робіт для боржника, оплата за які піде на погашення боргу дитині.

  - ліквідовано будь-які сплати при подачі заяв у цій сфері до суду.

  «Чужих дітей не буває. Ми не можемо стояти осторонь, коли порушуються права найменших українців. Ми маємо сказати «Ні» економічному і фізичному насильству над дітьми та жінками. Цьому немає місця в європейській країні!», - заявив Павло Петренко.

  Як повідомлялося раніше, нині на обліку виконавчої служби перебуває  майже 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів. З них 90 тисяч стосуються несплати за понад 6 місяців.

  З початку року виконавча служба Міністерства юстиції забезпечила виплату боргів зі сплати аліментів на суму 1,9 млрд грн. Кошти отримали 550 тисяч дітей.