• In English
 • Відбулася нарада щодо проблемних питань діяльності одноосібних фермерських молочних господарств
  опубліковано 16 листопада 2017 року о 14:13

  15 листопада 2017 року під головуванням Першого віце-прем’єр міністра Степана Кубіва відбулася нарада щодо проблемних питань діяльності одноосібних фермерських молочних господарств.

  “Прем’єр-міністр доручив разом з міністерствами та провідними асоціаціями молочників України знайти механізм вирішення проблемних питань щодо селян - індивідуальних виробників молока. Бо надійшли звернення щодо селян, у яких виникли труднощі зі здаванням молока на переробні підприємства, а також щодо проблем із отриманням ними субсидій. Йдеться про специфіку обрахування доходу від продажу сирого молока зі господарств таких селян”, - зазначив Степан Кубів.

  За інформацією галузевих асоціацій молочників, а також профільних міністерств у сфері АПК та соцполітики зараз більшість селян змушені здавати сире молоко посередникам  та за меншою ціною, ніж її приймає переробне спеціалізоване підприємство. Відтак ускладнюється контроль якості сирого молока і визначення його собівартості. А ще формується тіньовий ринок заготівлі молочної продукції одноосібних фермерів.

  “Через специфіку методології обрахунку доходу особисті селянські господарства повинні включити усю суму від продажу молока до свого доходу, що впливає на розмір субсидії на оплату послуг ЖКГ. В той же час повне виключення цього доходу може негативно вплинути на деякі такі господарства. Тому необхідно разом з Мінагрополітики опрацювати методику врахування доходу для обчислення субсидії, щоб цей інструмент був направлений на захист саме неспроможного домогосподарства при сплаті комунальних послуг”, - зауважив Микола Шамбір, заступник міністра соціальної політики України.

  За інформацією асоціацій молочників врегулювання зазначених проблемних питань дозволить одноосібним фермерам отримають змогу здавати продукцію своїх одноосібних господарств напряму переробним підприємствам. 

  За словами Василя Бондаренка, у профільних асоціаціях молочників переконані, що у разі позитивного вирішення названих проблем одноосібних фермерів на переробні підприємства додатково надійде близько 1,5-2 млн тонн сирого молока. Крім того, переконані у асоаціаціях, переробні підприємства забезпечать кращий контроль якості молока та правильне формування собівартості для виробництва кінцевої продукції. За їхніми оцінками додаткові надходження до бюджету можуть скласти до 1,5-2 млрд грн на рік.

  За підсумками наради Степан Кубів дав відповідні доручення Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мінсоцполітики, Держстату та ДФС опрацювати названі питання та надати пропозиції по їх вирішенню у найкоротший строк.