• In English
 • МОЗ запровадило нові вимоги для стоматологічних кабінетів з рентгенівським обладнанням
  опубліковано 15 листопада 2017 року о 18:03

  Основні зміни мають посилити безпеку медпрацівників при роботі з рентгенівським обладнанням та дозволять використовувати сучасні рентгенівські апарати в стоматологічних кабінетах та клініках відповідно до Європейських вимог.

  14 листопада 2017 року вступили в дію нові вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур для стоматології.

  Відповідний наказ МОЗ (№1126 від 22.09.2017: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20170922_1126)  про внесення змін до діючих стандартів було опубліковано в Офіційному віснику України.

  Відтепер стоматологічні кабінети з рентгенівським обладнанням можуть розміщуватися в житлових будинках та громадських будівлях за умови дотримання чітко встановлених вимог. Також зміни до державних санітарних норм роботи стоматологічних рентгенівських апаратів дозволяють використовувати у роботі сучасне обладнання: дентальний рентгенівський апарат, конусно-променевий комп’ютерний томограф, пантономограф та ортопанотомограф.

  У стоматологічних кабінетах повинні робити не більше 100 знімків в тиждень при проведенні прицільних рентгенівських досліджень та не більше 50 – при використанні ортопантомографа. Це дозволить уникнути перевищення річної дози опромінення медичного персоналу. Робоче місце оператора повинно бути не менше 4 м2, обладнане захисною кабіною чи ширмою.

  Вимоги до роботи обладнання посилюють безпеку не лише медичного персоналу, а й громадян, які проживають у будинках де є стоматологічні кабінети та клініки. Якщо стоматологічні кабінети розташовані в старих житлових будинках, необхідно враховувати матеріали і товщину міжповерхового перекриття. У разі необхідності потрібно робити спеціальний захист стелі для забезпечення надійного протирадіаційного захисту. Первинний промінь рентгенівського апарата заборонено спрямовувати у бік вхідних дверей або вікна першого поверху без захисних ролетів.

  “Ці зміни зроблять стоматологію більш якісною та безпечною, прозорою та доступною. Більшість приватних стоматологічних кабінетів та клінік розташовані в житлових будинках і до сьогодні вони не мали законного права використовувати найсучасніше рентгенологічне обладнання у своїй роботі. Водночас ми прописали більш детально вимоги безпеки. Роботодавці мають неухильно дотримуватися цих правил: життя та здоров’я – це найбільша цінність, і ми маємо піклуватися не лише про пацієнтів, але й про наших колег-медиків”, — зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик.