• In English
 • У Пекіні Голова Держенергоефективності презентував китайським інвесторам перспективи реалізації проектів з відновлюваної енергетики в Україні
  опубліковано 15 листопада 2017 року о 16:45

  «Відновлювана енергетика може бути точкою розвитку взаємовигідного та довготривалого співробітництва України та Китаю», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи перед китайськими інвесторами 15 листопада на засіданні українсько-китайської робочої групи з питань інвестиційного співробітництва.

  Як відомо, у світі Китай наразі тримає першість у питаннях розвитку відновлюваної енергетики, особливо сонячної та вітрової. Наприклад, за даними Міжнародного енергетичного агентства (https://www.iea.org), у 2016 році порівняно з попереднім роком світові потужності сонячної енергетики зросли на 50%, половина з яких припадає на Китай. Ця країна вже досягла своїх цілей у сонячній енергетиці до 2020 року. Очікується, що Китай дістанеться мети у вітровій енергетиці вже у 2019 році.

  «Зі свого боку Україна пропонує значний невикористаний ресурсний потенціал, сприятливе законодавче поле для роботи інвесторів та численні потенційні «зелені» проекти в різних регіонах на суму понад 1,2 млрд євро», - підкреслив Сергій Савчук.

  За підсумками засідання сторони домовилися продовжити співпрацю з метою реалізації спільних інвестиційних проектів у відновлюваній енергетиці.

  Також планується опрацювати питання підписання Меморандуму про співпрацю між Держенергоефективності та Національною енергетичною адміністрацією КНР (http://www.nea.gov.cn).