• In English
 • Глава Уряду сподівається на ухвалення Держбюджету до 10 грудня
  опубліковано 15 листопада 2017 року о 11:22

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сподівається на ухвалення проекту Державного бюджету в цілому до 10 грудня. Про це він сказав під час засідання Уряду і дав відповідні доручення Міністерству фінансів та всій урядовій команді, яка готуватиме проект Держбюджету до другого читання у Верховній Раді.

  «Я хотів би, аби бюджет ухвалити в першій декаді грудня», - сказав Володимир Гройсман.

  Він подякував народним депутатам, Президенту України, урядовцям за якісну підготовку проекту Держбюджету і проходження першого читання.

   

  Довідково

  Верховна Рада України 14 листопада підтримала в першому читанні запропонований Урядом проект Державного бюджету на 2018 рік, розроблений у рамках трирічного бюджетного планування, з урахуванням рекомендацій міжнародних фінансових організацій, і заснований на показнику дефіциту в 2,4% ВВП, з прогнозним рівнем інфляції 7% та зростанням економіки 3%. «За» відповідне рішення проголосували 260 народних депутатів. Так само у першому читанні парламентарі підтримали зміни до Бюджетного та Податкового кодексів.

  Коментуючи хід бюджетного процесу, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що бюджет є бюджетом економічного розвитку, який повністю враховує інтереси децентралізації та орієнтири економічного зростання.

  Проект Держбюджету був поданий Кабінетом Міністрів згідно з вимогами Бюджетного кодексу 15 вересня і з Парламенту для доопрацювання не відкликався. Документ передбачає суттєве збільшення фінансування потреб безпеки та оборони, запровадження низки програм підтримки реального сектору – передусім аграрної сфери та дорожнього будівництва, а також спрямований на підвищення соціальних стандартів шляхом збільшення асигнувань на систему охорони здоров’я та освіти. Як очікується, доходи бюджету зростуть на 15% порівняно з поточним роком – до понад 1 трлн грн виключно за рахунок економічного зростання, а не збільшення податкового навантаження. Зростання мінімальної зарплати становитиме 16% - до 3723 грн.  Як підкреслював Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, наступний 2018 рік має стати роком успіху України. І запропонований Урядом проект Державного бюджету сприятиме досягненню цієї мети.