• In English
  • UkraineInvest та World Bank Group обговорили інноваційне майбутнє України
    опубліковано 14 листопада 2017 року о 22:32

    14 листопада World Bank Group та UkraineInvest спільно провели в Києві конференцію "Україна: Інновації та можливості" за участі президента Групи Світового Банку Джима Кіма, який вперше відвідує Україну, та Першого віце-прем'єр-міністра України Степана Кубіва.

    Мета інноваційного форуму полягала у демонстрації високого потенціалу інновацій та можливостей в Україні та спільної роботи, яку необхідно провести для України, щоби побудувати безпечне та стабільне майбутнє.

    У своєму виступі Степан Кубів зазначив, що за 25 років роботи Світового Банку в Україні той виділив Україні майже $12 мільярдів, які були спрямовані на розвиток пріоритетних галузей і сфер економіки, підтримку реформ та збалансування бюджету.

    «За останніх 3 роки нам вдалося стабілізувати країну та перейти від кризи до економічного зростання, від політики виживання до політики стратегічного розвитку. Після жахливого спаду забезпечена макроекономічна стабільність та ріст ВВП у 2-3%, відновлена довіра до України. Проте ми не зупиняємося на цьому та прагнемо росту ВВП у 5-7%, створення висококваліфікованих робочих місць задля відчутного покращення добробуту українців . Але щоби відповідати викликам світової економіки 21 століття необхідні інновації як у виробництві, так і у державному управлінні. Потрібен капітальний ремонт країні», - підкреслив він.

    За словами Степана Кубіва, для цього в Україні потрібно створити замкнену екосистему підтримки інвестицій та інновацій, і деякі з механізмів сприяння такій системі вже є. Це Офіс залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest та Рада з підтримки інновацій. Окрім того, в проект бюджету на 2018 рік закладено фінансування Фонду підтримки інновацій – 50 млн грн.

    Голова Групи Світового Банку Джим Кім у своєму виступі нагадав, що Світовий банк шукає можливості розширення фінансової підтримки реформ, що проводяться в Україні.

    «Україна зараз на порозі великих змін, тому ми додатково шукаємо можливості звільнити ті чи інші ресурси для того, щоб направити їх в Україну», - сказав він.

    Зокрема, Кім назвав важливими сферами реформування для подальшого отримання інвестицій охорону здоров’я, земельну реформу та боротьбу із корупцією. На переконання президента групи Світового банку, підвищення прозорості та відкриття ринку землі збільшить інвестиції в Україну, а прихід інвесторів у цей сектор призведе до підвищення продуктивності. А це додаткові доходи від оренди, це дасть можливість наповнити бюджет і звільнити кошти, які можна буде направити на інші напрямки, зокрема, на охорону здоров’я.

    Директор Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Данило Білак нагадав, що Україна має великий інноваційний потенціал – у 2017 році ми піднялися на 6 сходинок та увійшли в топ-50 країн за інноваційністю згідно з дослідженням Global Innovation Index.

    «Щоби переконати інвесторів владати в них гроші, треба говорити про інновації та можливості. Ми визначили ключові сектори можливостей «4+1», які є драйверами української економіки та найбільш перспективними для інвестування: агропромислове виробництво та технології, енергетика та енергоефективність, виробництво, інфраструктура та інноваційні технології  як рушійна сила усіх чотирьох секторів», - сказав Данило Білак.

    У дискусії взяли участь Дарія Лосєва, (Myhelix), Артем Бєлєнков (Smart Farming), Микита Фастовець (ExpoPlatform) та Ольга Хілобок (Nimses), які розповіли про прорив в IT та інноваційних технологіях за останні 5 років, про те, як сприймаються ринком українські стартапи, наскільки складно залучити капітал для розвитку та про своє бачення ролі держави у підтримці інноваційних проектів.

    У рамках інноваційної демозони свої проекти представили Smart Farming, MyHelix Inc., Open World System, Sincere Tech, АртКБ, Ajax Systems, HELi, Solar Gaps ті інші.

    Під час івента було продемонстровано новий відеоролик про інвестиційні можливості в Україні «Ukraine Now: Innovation and Opportunity», випущений UkraineInvest та продакшен-студією InFeatures підтримки WesternNIS.

    Довідково

    Офіс залучення та підтримки інвестицій України (UkraineInvest) створений 19 жовтня 2016 року. Метою його роботи є збільшення обсягів прямих іноземних інвестицій в Україну за рахунок взаємодії з інвесторами, які прагнуть вийти на український ринок.

    Директор UkraineInvest – головний інвестиційний радник Прем’єр-міністра України Данило Білак. Координує роботу Урядовий уповноважений з питань інвестицій Оксана Маркарова. Фінансує роботу UkraineInvest перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (WNISEF).

    Сьогдні UkraineInvest має одне регіональне представництво в Івано-Франківську, діяльність якого охоплює сім областей Західної України – Волинську, Івано-Франківську, Закарпатську, Львівську, Рівненську та Чернівецьку.