• In English
 • На Тернопільщині Держенергоефективності закликало місцеву владу запроваджувати енергоменеджмент у бюджетній сфері
  опубліковано 12 листопада 2017 року о 11:41

  Енергоменеджмент – необхідний крок для оптимізації енерговитрат у бюджетних установах та заощадження значних сум бюджету. У цьому місцеву владу та громаду Тернопільщини переконували експерти Держенергоефективності під час спеціалізованого семінару.

  У свою чергу, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Валов запевнив у зацікавленості регіону у питаннях енергоефективності: «Щоденний контроль витрат енергоносіїв, що передбачає цілу систему енергетичного менеджменту, дає можливість зекономити до 20% енергоносіїв, а це — значна економія місцевого бюджету. Заощаджені кошти у подальшому можна направити на інші проекти з енергоефективності, а також розвиток інфраструктури, об’єктів соціальної сфери тощо».

  Енергоменеджмент вже успішно впроваджується в Тернополі та Чорткові.

  Зі свого боку, експерт Держенергоефективності Владислав Семігін пояснив, що Агентство готове всебічно підтримувати місцеву владу у напрямку впровадження енергомоніторингу у школах, дитсадках, лікарнях тощо.

  Зокрема, Держенергоефективності посилить співпрацю з Тернопільською міською радою у питаннях енергоменеджменту. На семінарі відбувся обмін відповідними примірниками Меморандуму про партнерство, підписаними Головою Агентства С. Савчуком та мером м. Тернопіль С. Надалом.

  Також Владислав Семігін закликав учасників семінару користуватися методичними рекомендаціями щодо здійснення енергоменеджменту, які розроблено Держенергоефективності спільно з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

  Крім цього, у ході семінару практичним досвідом у цій сфері поділилися консультант проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» Ірина Гудзь та експерт Вадим Литвин.

  Довідково

  Семінар організовано Держенергоефективності спільно з Тернопільською ОДА, Тернопільською облрадою, Проектом GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» та Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.