• In English
  • Держенергоефективності разом з експертним середовищем опрацьовує нові шляхи розвитку вітчизняного ринку твердого біопалива
    опубліковано 10 листопада 2017 року о 10:03

    Держенергоефективності разом з експертним середовищем опрацьовує нові шляхи розвитку вітчизняного ринку твердого біопалива. Цій темі була присвячена нарада під головуванням Голови Держенергоефективності Сергія Савчука за участю керівника Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діани Корсакайте, голови правління Біоенергетичної асоціації України Георгія Гелетухи, Голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимура Хромаєва, засновника компанії «Київ Грін Енерджі» Володимира Майстришина.

    Участь в обговоренні також взяли експерти Мінагрополітики та Держлісагентства, проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні».

    Голова Держенергоефективності Сергій Савчук зазначив, що виробництво енергії з твердого біопалива в країні поступово набирає обертів.

    Крім цього, розроблений спільно з Агентством  та прийнятий Парламентом у п. р. стимулюючий тариф на тепло «не з газу» – це додатковий поштовх для розбудови ринку, зростання потужностей твердопаливних котелень, когенераційних установок на біомасі тощо. Тому потрібно запроваджувати механізми розвитку ринку твердого біопалива, необхідного виробникам енергії.

    Один із перспективних механізмів – це створення електронної платформи взаємодії постачальників біомаси та виробників енергії з альтернативних джерел. Така платформа дозволить забезпечити: прозорість закупівлі сировини, стале та надійне постачання твердого біопалива виробникам енергії, підвищення конкуренції між гравцями ринку, зниження та вирівняння ціни на сировину.

    Подібні платформи вже успішно діють у світі. Наприклад, на ринку електроенергії в 11 країнах Європи працює «Nord Pool AS», а в Литві на ринку біопалива - «BALTPOOL».

     За підсумками наради учасники домовилися опрацювати різні механізми розвитку конкурентного ринку твердого біопалива, враховуючи світову практику у цьому питанні. Особливу увагу буде приділено розробці відповідної законодавчої бази.