• In English
 • Україна та Китай розвиватимуть співробітництво у реалізації культурно-мистецьких проектів
  опубліковано 09 листопада 2017 року о 13:13

  Українська делегація на чолі з першим заступником Міністра культури України Світланою Фоменко бере участь у четвертому засіданні українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в сфері культури, яке триває  з 7 по 10 листопада у Пекіні (КНР).  Китайську делегацію на засіданні Підкомісії очолив помічник Міністра культури Китайської Народної Республіки Юй Цюнь.

  Під час засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в сфері культури розглядалася низка питань, пов’язаних з перспективами налагодження  співробітника між сторонами у сфері культури, архівної справи, видавничої діяльності, літератури, мистецької освіти та кінематографії. Зокрема, була досягнута домовленість підтримувати та заохочувати зміцнення прямих контактів між культурними і художніми установами двох країн, сприяти обміну діловою інформацією, а також фаховій підготовці та реалізації спільних культурно-мистецьких проектів.

  Особливу увагу  під час засідання було приділено питанням розвитку співробітництва  між країнами у сфері  кінематографії та телебачення, у тому числі збільшенню присутності українського кінопродукту на китайському ринку. Сторони також висловили зацікавленість у підписанні окремої двосторонньої угоди по спільному виробництву аудіовізуального продукту.

  Серед подальших кроків налагодження співробітництва між Україною та Китаєм у сфері культури були визначені певні пріоритети, зокрема, підписання «Програми культурного співробітництва між Міністерством культури Китайської Народної Республіки і Міністерством культури України на 2018-2022 рр.», двохстороннє сприяння розвитку креативних індустрій та відкриття культурних центрів.

  Також було порушене питання співробітництва в рамках ініціативи з будівництва  та створення культурного бренду  «Один пояс, один шлях», який в свою чергу сприятиме вивченню та інтеграції культурної спадщини і переваг культурних ресурсів двох держав.

  У ході засідання сторони також обговорили перспективи реалізація спільного проекту «Міжнародний пленерний центр смт. Ворохта» (Івано-Франківська область).

  За результатами обміну думками з питань стану і перспектив співробітництва в сфері культури, сторони дійшли згоди сприяти подальшому розвитку співробітництва в сфері культури, базуючись на принципах взаєморозуміння, рівності, довіри та дружніх консультація в інтересах обох країн. 9 листопада 2017 року відбулося підписання Протоколу четвертого засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в сфері культури. Наступне засідання Підкомісії заплановано провести  в 2019 році в Україні.