• In English
  • Володимир Кістіон: Рішення Уряду про монетизацію пільг і субсидій - це ще один крок до демонополізації на ринку природного газу
    опубліковано 08 листопада 2017 року о 13:30

    Сьогоднішнє рішення Уряду щодо монетизації пільг і субсидій населення на рівні постачальників послуг – це перший крок у досяжності основної мети -  адресної монетизації пільг і субсидій населенню за отримані житлово-комунальні послуги та важливий етап для відкриття повномасштабного конкурентного ринку послуг для сегменту «населення» та «теплокомуненерго», зокрема, на ринку постачання природного газу. Про це заявляє Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

    За його словами, головною проблемою відсутності зацікавленості у постачанні газу населенню та ТКЕ було проведення державою розрахунків за пільги і субсидії за порядком, встановленим постановою КМУ від 11.01.2005 №20, з фіксованим переліком учасників та виключно кліринговими розрахунками, або так званими протокольними коштами. При цьому навіть такі «протокольні» кошти могли бути спрямовані постачальниками і операторами газорозподільних мереж виключно на розрахунки за купований природний газ, і навіть податки, що виникали в процесі цих операцій, суб’єкти мали сплачувати живими коштами.

    «Такі умови виключали можливість інших постачальників, долучатися до поставки газу населенню або теплокомуненерго. Урядовим рішенням щодо монетизації пільг і субсидій не тільки НАК «Нафтогаз України» і постачальники зі спеціальними обов’язками, але і будь-який постачальник і власник ресурсу може включитися в ланцюг постачання газу споживачам, що отримують субсидії. Таким чином, це, мабуть, найвагоміший зроблений на сьогодні крок до повномасштабного ринку природного газу», - коментує Володимир Кістіон.